FRA: Lilu malo 23 šuta i 750 pasova - Strazburg odolio!

Strazbur odoleo favorizovanom Lilu.  Fudbaleri Lila odigrali su nerešeno sa Strazburom u meču 13. kola francuske LaLige 0:0.  Nula na premijeri 13. kola francuske Lige 1.

Fudbal 09.11.2018 | 23:56
Lil je na svom terenu imao više prilika za gol, ali nije uspeo da ih iskoristi i Strazbur je osvojio bod.

Već u četvrtom minutu je Lil mogao do gola posle šanse koju propušta Nikolas Pepe kada promašuje gol.

Pored leve stative odlazi i lopta koju je prema golu Strazbura uputio Bamba.

Šansu su za Strazbur propušta Lebo Motiba na isteku 66. minuta igre, da bi Lili u finišu preko Fontea propustio priliku posle kornera.

Lil je posle dvadesetak udaraca ka golu Strazbura i daleko većim posedom, ostao praznih šaka, pa sa jednim bodom zadržava drugo mesto sa 26 bodova.

Strazbur je sedmi u Francuskoj sa 18 bodova. Vodeći tim prvenstva je Pari Sen Žermen sa 36 bodova.

Ako ćemo igrački ekipu Lila nije poljuljao poraz od Pari Sen Žermena u prošlom kolu. Četa Kristofa Galtijea igrala je svoju igru, napadala, stvarala šanse, u stilu Barselone razmenila blizu 750 pasova za 90 i kusur minuta, ali pobeda je izostala. PSŽ je, ipak, moramo da konstatujemo, nešto "pokvario" u mašineriji najprijatnijeg iznenađenje francuske Lige 1 ove sezone. Ili je Strazbur samo jednostavno imao dovoljno sreće da nijednan od 23 šuta koja su upućena ka njegovom golu ne budu dovoljno precizna i ubojita - 0:0.

Lil je posebno bio dominantan u prvom poluvremenu, kada je ka golu Belgijanca Matsa Selsa ispalio 13 hitaca. Odbrana u kojoj je uspešno svih 90 minuta igrao i naš Stefan Mitrović nekako je ipak odolela i dočekala pauzu posle koje je gostujuća ekipa uspela da se malo konsoliduje i amortizuje te strašne napade Lila.

Bez obzira na to i drugom poluvremenu domaći su bili mnogo bliži celom plenu. Izdvajamo dve velike šanse. Prvu je imao Šeka u 73. minutu, a drugu u poslednjim trenucima susreta Žoze Fonte.

Strazburg je još jednom potvrdio da je ekipa koju je baš teško baciti na pleća. Ovo je sedmi meč u nizu koji tim Tjerija Laurija nije izgubio...