Cvajta: Osam golova u Paderbornu, nijedan u Sandhauzenu!

Dva remija sinoć u nemačkoj drugoj ligi.

Fudbal 10.11.2018 | 09:00
Prošle sezone Holštajn Kil bio je najprijatnije iznenađenje u Cvajti, izborivši treće mesto i plasman u baraž za Bundesligu. Ove godine ekipa sa severa nije održala taj nivo rezultata, ali i te kako je zanimljiva, ako ništa drugo ono za gledanje, pošto na njihovim utakmicama pršti na sve strane. Večeras na gostovanju Paderbornu spektakularnih 4:4.

Oba tima su posle ovog remija ostala u sredini tabele, ali sa samo četiri boda manje od, recimo, drugoplasiranog Sankt Paulija, što najbolje govori koliko je zapravo Cvajta izjednačena ove sezone. Usput i interesantna...

Posle prvih 45 minuta domaći Paderborn imao je lepih 3:1, zahvaljujući pogocima Geja u 1, Klementa u 9. i Bena Zolinskog u 41. minutu. Gosti se, razume se, nisu predavali i usledila je potom njihova devetominutna rapsodija. Luka Sera je u 71. smanjio na 2:3, Miling tri minuta kasnije poravnao, a ponajbolji igrač Holštajna Kingsli Šindler doneo totalni preokret. Šindler je postigao i prvi gol za Kil, pa potom asistirao kod drugog...

Do kraja je bilo ostalo još 10 minuta i Paderborn je krenuo na sve ili ništa. Nagrada je stigla u 90. minutu. Svoj drugi gol za konačnih 4:4 postigao je Ben Zolinski.