Marjanović 10+9, Teodosić bez ritma u napadu!

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su Minesotu rezultatom 120:109 u utakmici u kojoj je ponovo veoma dobar bio Boban Marjanović.  Bobi na ivici "dabl-dabla", Furnije uz zvuk sirene! Srpski gorostas upisao 10 poena i devet skokova u pobjedi nad Minesotom, Nikola Jokić zapažen u devetom trijumfu Denvera ove sezone. Povreda Rasela Vestbruka!

Košarka 06.11.2018 | 12:45
Denver je upisao devetu pobjedu ove sezone, pošto je savladao Boston - 115:107.

Nikola Jokić pružio je još jednu dobru partiju, jer je upisao osam poena (šut iz igre 2/3), imao je deset skokova i osam asistencija, uz četiri izgubljene lopte za 27 i po minuta provedenih na parketu.

Nagitse je protiv Seltiksa predvodio Džamal Marej i to rekordom karijere. Postigao je 48 poena. Iz igre je šutirao 19 od 30 i pet od 11 za tri poena, a imao je i pet skokova i četiri asistencije.

Kod Bostona najbolji je bio Kajri Irving sa 31 poenom.

Odlično veče imao je i Boban Marjanović, koji je u pobjedi Los Anđeles Klipersa protiv Minesote (120:109) bio na korak od "dabl-dabl" učinka.

Bobi je bio u startnoj petorci, u igri je proveo nepunih 18 minuta i za to vrijeme postigao je 10 poena (šut iz igre 3/8), imao je devet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Bobi je nastavio odlično da koristi minutažu, za razliku od Miloša Teodosića koji još ne može da uhvati napadački ritam posle povrede.

Teo je na dobio 12 minuta na parketu i za to vreme postigao 3 poena i upisao 4 asistencije, uz jednu izgubljenu loptu i 3 faula.

Klipersi su imali više koncentracije u trenucima kada se meč lomio, a do trijumfa ih je predvodio Tobajas Heris sa 22 poena i 10 skokova. Isti broj poena imao je i Danilo Galinari, a Lu Vilijams je dodao 20.

Sa druge strane Derik Rouz je postigao 21 poen, po 20 su dali Džimi Batler i Karl Entoni Tauns koji je dabl-dabl kompletirao sa 12 uhvaćenih lopti.

Ekipa Doka Riversa sada je peta na Zapadu sa 6 pobeda i 4 poraza, dok su "Vukovi" 13. sa skorom 4-7.

Oklahoma je uspjela da pobijedi Nju Orleans (122:116), ali je ostala bez Rasela Vesbruka, koji se povrijedio.

On je u trećoj četvrtini poslije borbe za loptu pod košem doskočio na nogu Entonija Dejvisa i izvrnuo članak, nakon čega je morao da napusti parket i nije se vraćao do kraja utakmice.

U redovima Oklahome najefikasniji je bio Pol Džordž sa 23 poena, dok je Vesbruk do povrede nanizao 17 pogodaka, uz sedam skokova i devet asistencija.

Kod Nju Orlensa Džulijus rendl okončao je duel bez promašaja iz igre (10/10), sa ukupno 26 poena i osam uhvaženih lopti.

Najneizvjesnija završnica viđena je na meču Otlanda i Klivlenda, gdje su "magični" upisali pobjedu uz zvuk sirene – 102:100.

Obezbijedio im je Evan Furnije košem iz daljine.

On je meč završio sa 15 pogodaka, a jedino efikasniji od njega bio je Aron Gordon, koji je uz 23 poena upisao i devet skokova.

Kod Klivlenda, koji je nanizao deveti poraz uz samo jednu pobjedu ove sezone, najbolji je bio Džordž Hil sa 22 poena, a Tristan Tompson upisao je "dabl-dabl" učinak - 19 poena, 16 skokova.