Da mu se nađe, dok se ne snađe...!

Lopetegiju 3. 000. 000 evra za razvod od Reala! Nije loše prošao smenjeni trener.

Fudbal 03.11.2018 | 12:45
Da mu se nađe, dok se ne snađe...!
Kanuće neki evro u džep Đulena Lopetegija, tek da lakše preboli rastank sa kraljevskim klubom. I to ne neki, nego – višemionski. Dojučerašnjem šefu struke Reala sleduje 3.000.000 evra na ima prevremenog raskida saradnje sa Madriđanima.

Kad je 14. jula promovisan u naslednika Zinedina Zidana, tadašnji selektor reprezentacije Španije potpisao je trogodišnji ugovor vredan 6.000.000 evra po sezoni. S obzirom da su papiri važili do juna 2021, da je odradio ugovor do kraja zaradio bi 18.000.000 evra, međutim, loši rezultat i igra bez ukusa i mirisa koštali su ga posla. Ne i nadoknade za otkaz.

Španski mediji javili su da je Lopetegi na kraju ispao džentlmen, ne želeći da se vucara po sudovima i traži ono što mu ne pripada, već će se zadovoljiti šestomesečnog platom u vrednosti od 3.000.000 evra,. iako nije baš izdržao pola godine. Preciznije, potrajao je 139 dana na klupi kraljevskog kluba.

Izvor: mozzartsport

FOTO: Reuters

Komentari / 0

Ostavite komentar