EK: Zenit i Valensija rutinski, Ulm slavio protiv Breše!
Košarkaši Zenita, Valensija i Ulma odneli su pobede u svojim grupama u petom kolu Evrokupa. Do pola egal, od pola - debakl Zenita! Asvel ubedljiv u derbiju Partizanove grupe, Valensija takođe na deobi prvog mesta. Breša ostala na pobedi protiv Zvezde. . . Ulm slavio u neizvesnoj završnici. U Partizanovoj grupi dvaput po 21 razlike, Valensija i Asvel izbili na vrh. Kalnijetis zatrpao koš Trenta sa 22 poena.
Košarka 31.10.2018 | 08:30
Francuzi su slavili protiv Zenita kod kuće sa 89:68, dok su Španci takođe na domaćem terenu bili bolji od Trenta, sa 87:66.
Asvel je, neočekivano lako, odneo pobedu protiv Zenita za koje ove godine nastupa bivša NBA zvezda Brendon Dženings.
Prvo poluvreme završeno je u potpunom egalu, ali je francuski predstavnik "poleteo" u nastavku igre i na kraju zabeležio ubedljivu pobedu.
U Asvelu istakao se Mantas Kalnietis sa 22 poena, dabl-dabl je imao hrvatski centar Miro Bilan (10p, 10sk), a dobri su bili i Demarkus Nelson sa 14, kao i Dejvid Lajti sa 12 poena.
Kod gostiju podbacio je pomenuti Dženings koji je meč završio sa samo tri poena (1/2 iz igre), ali i sedam asistencija. Saša Karasjov imao je 18, a Filip Skrab 13 poena.
Valensija je očekivano lako pobedila Trento rezultatom 87:66 uz odličnu timsku igru u napadi i odbrani.
Po 15 poena imali su Dubljević i Vil Tomas, a jedan manje ubacio je Met Tomas.
Kod gostiju devet poena ubacio je Nikola Radičević, dok je pozajmljeni igrač Crvene zvezde Nikola Jovanović imao sedam.
Može Valensija jednom da pogreši, dvaput bi bilo previše. Za 104 primljena poena minule sedmice u Sankt Peterburgu, španski tim se iskupio pred svojim navijačima, tako što je ubedljivom partijom razoružao italiajnski Trento i izbio na deobu prvog mesta Grupe C Evrokupa – 87:66.
Valensija je samo u prvoj četvrtini imala problema (minus šest), ali je već u drugoj uhvatila zalet, zaigrala furiozno i na kraju slavila drugi najubedljiviji trijumf u sezoni, sličan onom protiv Asvela, kad je bilo 22 razlike. Domaćina su do slavlja vodili Bojan Dubljević i Vil Tomas sa po 15 poena, a pratili su ih Met Tomas(14) i San van Rosom (11), koji je imao samo jedan promašaj iz igre. U poraženom sastavu odskočio je samo Dastin Hog sa 13 poena.
Identičan skor kao Valensija – četiri pobede i poraz – ima Asvel. Na prošlonedeljni trijkumf iz Pionira, ekipa Zvezdana Mitrovića nakalemila je pobedu u Vilerbanu, takođe sa 21 razlike – 89:68.
Od starta je Asvel nametnuo žestok tempo, stekao deset poena prednosti u ranoj fazi meča i bez obzira na mali pad u završnici prvog dela, uspeo da istakne kandidaturu za visok plasman. Do slavlja ga je vodio Mantas Kalnijetis sa 22 poena (šutirao trojke četiri od pet), a pratili su ga Demarkus Nelson (14), DevidLajt (12), odnosno Miro Bilan i Erik Buker (po deset poena).
Sergej Karašev je ubacio 18 poena za ruski tim, dok Marko Simonović za 12 minuta na parketu nije uspeo da se upiše u listu strelaca (promašio dve trojke).
Evrokup grupa C, peto kolo:
Asvel – Zenit 89:68
Valensija – Trento 87:66
sreda:
18.00 Turk Telekom – Partizan
TABELA: Asvel 4-1, Valensija 4-1, Zenit 3-2, Partizan 1-3, Turk Telekom 1-3, Trento 1-4.
U grupi u kojoj nastupa Crvena zvezda, koja je demolirala Galatasaraj sa 30 razlike, pobedu je, posle dramatične završnice, odneo Ulm, na domaćem terenu protiv Breše.
Breša je u prošlom kolu nanela Zvezdi prvi poraz u sezoni, ali dobru igru nije uspela da prenese na naredno i poražena je od nemačkog predstavnika rezultatom 83:82.
Ulm je imao presudnu treću četvrtinu kada je došao do solidne prednosti, ali se sve zakomplikovalo u završnici.
Breša je došla do +1 na 20 sekundi do kraja posle ofanzivnog skoka Džordana Hamiltona, ali je Ulmu prednost doneo Kejtin Rajnhart na sedam sekundi do isteka regularnog vremena.
Italijani su imali napad za pobedu, ali je upravo pomenuti Hamilton izgubio loptu.
On je bio i najefikasniji kod poraženih sa 23 poena, 18 je postigao Avudu Abas, bivši član Armanija, a 15 Brajon Alen.
U Ulmu je blistao Džavonte Alen sa 19 poena i devet skokova, Patrik Miler imao je 18, uz šest asistencija, a bivši Zvezdaš Rajan Tompson dodao je šest.
Crvena zvezda je prva u svojoj grupi Evropkupa, a zanimljivo je da je jedini poraz doživela od ekipe koja posle pet kola ima samo tu jednu pobede – od Breše.
Ipak, taj trijumf italijanskog predstavnika je očigledno bio samo slučajnost pošto je Breša večeras doživela još jedan poraz. Četvrti u pet mečeva. Ulm je na svom terenu savladao Italijane 83:82 posle neizvesne završnice.
Tri minuta pre kraja Ulm je imao sedam poena razlike, ali je Hamilton sa dve vezane trojke, a potom i dvojkom uspeo da Breši donese veliki preokret i vođstvo d 82:81 na 20 sekundi do kraja. Ipak, usledila je loša odbrana gostiju koji nisu napravili faul iako nisu bili u bonusu i Rajnhart je sedam sekundi pre kraja doneo vođstvo Ulmu. A potom nova greška Breše i očajan pas Alena posle kojeg je sve bilo gotovo.
Džavon Grin sa 19 i nekadašnji Partizanov košarkaš Patrik Miler sa 18 poena su bili najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Hamilton bio najbolji u Breši sa 23 poena.
Evrokup grupa A, peto kolo:
Zvezda – Galatasaraj 87:57
Ulm – Breša 83:82
sreda:
19.45 Monako – Andora
Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport
Komentari / 0
Ostavite komentar