Čempionšip: Radi Ludakova mašina, Lids je opet na vrhu!

Ipsvič nije imao šanse na Eland Roudu.

Fudbal 24.10.2018 | 23:42
Lids opet pobeđuje i deli prvo mesto na tabeli Čempionšipa. Ekipa Marsela Bijelse na svom terenu je pobedila Ipsvič sa 2:0 u utakmici 14. kola engleskog Čempionšipa. To je Lidsu bio prvi trijumf posle dva meča i definitivno su na pravi način momci iz Jorkšira vratili samopouzdanje.

Pokazalo se još jednom da je Ipsvič poslednjih godina rado viđen gost na Eland Roudu, a ovo mu je bio treći uzastopni poraz na tom stadionu.

Lids je večeras bio znatno bolji rival, a da je imao malo više mirnoće u završnici, slavio bi verovatno i znatno ubedljiviju pobedu od ove.

Sredinom drugog poluvremena, tačnije u 22. minutu, Lids je načeo nejake goste. Strelac je bio Kemar Ruf posle dobrog dodavanja Pabla Ernandeza.

Konačan rezultat postavio je, sedam minuta pre kraja utakmice, Lijam Kuper, škotski defanzivac. Zanimljivo, to mu je bio treći pogodak u sezoni.