ITA: Kvaljarela "pakovao", saigrači pogađali!

SPAL poveo, Sampdorija preokretom do trijumfa.  Fudbaleri Sampdorije pobedili su na svom terenu SPAL sa 2:1, u poslednjoj utakmici sedmog kola italijanske Serije A.

Fudbal 01.10.2018 | 23:29
Kvaljarela režirao, Paloski okrenuo protiv hrabrog SPAL-a. Dve asistencije zabeležio je iskusni napadač Sampdorije.

Sampdorija je upisala treću pobedu od početka šampionata i osma je na tabeli sa 11 bodova. SPAL je na 13. poziciji sa dva boda manje.

SPAL je poveo golom Alberta Palošija u 21. minutu, izjednačio je Karol Lineti samo četiri minuta kasnije.

Pobedu domaćoj ekipi doneo je Greguar Defrel u 60. minutu.

Srpski golman Vanja Milinković-Savić, brat poznatijeg veziste Lacija Sergeja, presedeo je ceo meč na klupi gostiju.

Fudbaleri Sampdorije u narednom kolu gostuju Atalanti, dok SPAL dočekuje Inter.

Sampdorija je na zatvaranju sedmog kola Serije A savladala SPAL 2:1, iako su gosti prvi stigli do gola.

Briljirao je veteran Fabio Kvaljarela, koji je asistirao kod oba gola svog tima.

Nekadašanji fudbaler Milana Roberto Paloski doveo tim iz Ferare u vođstvo u 21. minutu.

Manuel Lazari je šutirao, golman domaćih Emil Audero veoma loše je intervenisao, a Paloskiju nije bilo teško da sa metar-dva ugura loptu u mrežu.

Ipak, bilo je to sve što su gostujući igrači pokazali na ovom meču. Nešto manje od četiri minuta su vodili, a onda su domaći odigrali sjajnu akciju.

Greogar Defrel centrirao je sa desne strane, Kvaljarela je spustio loptu "na tacni" za Karola Linetija, a Poljak precizno pogadio sa ruba šesnaesterca - 1:1.

U nastavku je gol visio u vazduhu, a fudbaleri SPAL-a uspjeli su da odole do 60. minuta.

Kvaljarela je ponovo bio u prilici. Alfred Gomis uspio je da mu odbrani šut, lopta se odbila ponovo do 35-godišnjeg golgetera, koji je asistirao za ove sezone sjajnog Defrela.

Francuz je već petim ovosezonskim golom (drugi strijelac lige zajedno sa Lorencom Insinjeom), ispostaviće se na kraju, osigurao pobjedu Đenovljanima.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja. Ostalo je 2:1.

Namučila se Sampdorija kako bi upisala “trojku” protiv SPAL-a i na kraju je uspela u tome tek posle preokreta. Đenovljanski klub na svom terenu pobedio je sa 2:1 u poslednjoj utakmici sedmog kola italijanske Serije A i sada se ponovo nalazi u gornjoj polovini tabele.

Strelac pobedonosnog pogotka za Sampdoriju koja se probudila u nastavku utakmice, bio je Gregoar Defrel posle centaršuta raspoloženog Fabija Kvaljarele sa levog krila.

Sampdorija je prva zapretila upravo preko iskusnog Kvaljarele u 12. minutu, a gosti su odgovorili desetak minuta kasnije kada je Manuel Lazari šutirao sa ivice kaznenog prostora. Golman Emil Audero je kratko odbio loptu, iako to nije bio tako snažan udarac, a na pravom mesto se našao Alberto Paloski i poslao je u mrežu.

Ipak, kratko je trajala radost gostiju. Tačnije, samo četiri minuta, a onda je Karol Lineti preciznim udarcem malo izvan kaznenog prostora pogodio donji levi ugao gola gostiju. U ulozi asistenta našao seKvaljarela.

I taj pogodak bio je najava totalne ofanzive Samdporije u drugom poluvremenu koja je na kraju rezultirala pobedonosnim golom. Gosti iz Ferare samo su povremeno pretili iz kontranapada.

Nekadašnji vezista Partizana Everton Luiz bio je starter u ekipi SPAL-a, a u 65. minutu zamenio ga jeSimone Misiroli.