Taškent: Olga krenula u poteru za Top 100!

Srpska teniserka slavila na startu WTA turnira u Uzbekistanu. Za četvrtfinale opet protiv Potapove.

Tenis 25.09.2018 | 11:30
Najtalentovanija srpska teniserka, i jedna od najtalentovanijih na svetu, Olga Danilović uspešno je započerla takmičenje i u singlu na manjem WTA turniru u Taškentu pošto je prethodno sa Slovenkom Tamarom Zidanšek slavila i na startu dublova..

Beogradska tinejdžerka je odigrala odlično protiv malo poznate Ruskinje Ane Kalinjskaje rezultatom 6:4 i 6:1. Ćerka našeg proslavljenog košarkaša, a sada predsednika Košarkaškog saveza Srbije, Predraga Saše Danilovićatrenutno je 101. na svetskoj listi i lako bi mogla, ako se plasira u neku od poznijih rundi takmičenja da se iz Uzbekistana vrati kao Top 100 igračica, što je značajan uspeh sa njenih 17 godina.

Njena naredna protivnica je devojka koju je savladala u finalu River kupa u Moskvi gde je ovog leta uzela prvu WTA titlu, Anastasija Potapova koja je sa 2:1 bila bolja od Švajcarkinje Štefani Fegele.

Pored nje su u Taškentu danas u singlu, praktično u isto vreme nastupale Ivana Jorović i Bojana Jovanovski Popović.