FRA: Čelsi da gleda i plače - kakvog je igrača ispustio...

Traore i Lion urnisali Marselj u derbiju.  Nemanja Radonjić nije bio u protokolu za ovaj meč. . .

Fudbal 24.09.2018 | 12:00
Lion je zgromio Marselj! Derbi nije ličio na derbi, već na igru mačke i miša, ili bebe i zvečke ako vam je draže. Na krilima sjajne partije u Mančesteru u Ligi šampiona i šokantnog trijumfa nad Gvardiolinim Sitijem, poletarci Bruna Ženesija očitali su lekciju konkurentu u trci za vrh tabele. Četa sa Velodroma nije ličila na sebe i definitivno se potvrdilo da je ekipa Rudija Garsije u krizi, jer ovaj težak poraz dolazi posle neuspeha na startu Lioge Evrope protiv Ajntrahta iz Frankfurta - 1:2.

Goste iz Marselja razmontirao je fantastični Bertrand Traore, do ovog leta Čelsijev igrač koji nije dočekao šansu na Stamford Bridžu. Slali su ga Plavci godinama na pozajmice, da bi ga pre dva meseca prodali Lionu (za samo 10.000.000 evra. Šta mislite, za koliko će ga Lion prodati?), a zna se šta bude sa igračima koje pod svoje uzmu u jednoj od najpoznatijih fabrika za razvoj mladih igrača. Eksplozija i ništa manje.

Traore je večeras potvrdio pravilo. Momak iz Burkine Faso bljesnuo je punom sjaju. Kod rezultata 1:1 (Auar i Tovan u 28. i 39. minutu) on je prvo pogodio u 51. minutu. Onda je devet minuta kasnije povisio na 3:1, da bi u 74. iznudio jedanaesterac koji će Nabil Fekir pretvoriti u ogromnih 4:1. Ne, ni to nije sve. Iako je utakmica bila rešena, Traore je želeo još koji gol u mrežu gostiju. Bio je u punom trku u 82. minutu kada ga je Duje Ćaleta Car krvnički srušio ispred šesnaesterca. Nije bilo dileme za sudiju Turpana - crveni ko vrata.

I baš je taj start najbolje oličinje večerašnje nemoći Marselja. Uspeo je Olimpik, istina, na do kraja ublaži poraz preko Klintona Nžijea, ali slaba je to uteha navijačima slavnog kluba.

U gostujućem timu nije bilo mesta za našeg Nemanju Radonjića. Njega Garsija nije uvrstio u protokol možda i zbog one greške koju je mladi Srbin napravio u Ligi Evrope, a koja je ključno doprinela da Ajntraht odnese sva tri boda sa Velodroma...

Ali to je sada manje bitno. Večeras je apsolutna zvezda večeri Betrand Traore.

Plavci, gledajte i plačite. Kakvog ste igrača izgubili...

LIGA 1 - 6. KOLO