Zašto se Milman izvinjavao Novaku?

Džon Milman je izgubio od Novaka Đokovića u četvrtfinalu US opena, a tokom drugog seta naprasno je napustio teren i razlog mu je bio malo čudan.

Tenis 06.09.2018 | 11:45
Situacija se desila kod 2:2 u gemovima tokom drugog seta, nakon što je Đoković osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Tada je na scenu stupilo jedno pravilo u ITF pravilniku za sudije koje se retko viđa, pogotvo u ovakvim situacijama.

Zbog očajne cirkulacije vazduha, visoke temperature, sparine i svega ostalog Milman je prišao sudiji i objasnio mu da se preterano znoji i da mu se samim tim natopila odeća, pa ostavlja tragove po terenu.

Sudija u stolici je prvo upitao Novaka da li je okej da Milman ode do svlačionice konstantno se izvinjavajući, što mu je Srbin i "dozvolio", a zatim se australijski teniser potpuno presvukao i vratio na teren.

Slična situacija desila se i na još jednom četvrtfinalnom duelu, između Tima i Nadala, kada je Austrijanac iz istog razloga, između četvrtog i petog seta, otišao do svlačionice. US open je izdao i zvanično saopštenje u kojem je obrazložilo odluku sudije u oba meča.