Prijava protiv 15 lica zbog Alumine

Policijski službenici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske podnijeli su danas Tužilaštvu BiH Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv 15 lica zbog postojanja sumnje da su počinila više krivičnih djela iz oblasti privrednog kriminaliteta, a čijim izvršenjem su pribavila protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 194 miliona KM.

Republika Srpska 05.09.2018 | 11:08
Prijava protiv 15 lica zbog Alumine
Izvještaj je podnesen protiv S.R. (1961), E.M. (1963), N.R. (1960), G.G. V.V. (1965), G.V. (1964), C.M. (1954), P.P. (1956), A.S. (1959), ), V.R. (1947), M.K. (1985), R.B (1953), M.U. (1978), O.K. (1975) i Č.Z. (1950).

Ova lica se sumnjiče da su u dužem vremenskom periodu, činili udruženje formirano sa ciljem vršenja krivičnih djela „Udruživanje radi činjenja krivičnih djela “pranje novca“, "poslovna prevara“, "zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja“ i "falsifikovanje isprave“.

Namjera izvršenja navedenih krivičnih djela bila je da se protivzakonitim djelovanjem na štetu FG „Birač“ a.d. Zvornik i njenih zavisnih privrednih društava pribavi protivpravna imovinska korist osumnjičenom V.R., a posredstvom AB „UKIO BANKE“ iz Litvanije, litvanskih povezanih privrednih društava a time i korporacije UAB „UBIG“ iz Litvanije u kojoj je osumnjičeni V.R. posjedovao akcije i koji je takvu imovinsku korist preko istih subjekata ubacio u legalne novčane tokove u inostranstvu čime je prikrio njihovo nezakonito porijeklo, čime je organizovanje i djelovanje kriminalnog udruženja ispunilo svoju suštinsku svrhu.

Podsjećamo, sumnja se da je izvršenjem ovih krivčnih djela kriminalno udruženje oštetilo privredna društva FG „Birač“ a.d. Zvornik, „Alumina“ d.o.o. Zvornik, „Mehanika“ d.o.o. Zvornik, „Alusil“ d.o.o. Zvornik, „Birač Energo“ d.o.o. Zvornik i Rudnik boksita „Srebrenica“ a.d. Srebrenica za gore navedeni iznos, saopšteno je iz MUP-a RS.

BN TV

Komentari / 22

Ostavite komentar
Name

Spartan

05.09.2018 09:19

Ciji inicijali su S.R , N.R, Č.Z, G.V, P.P, ?!

ODGOVORITE
Name

Radnici

05.09.2018 09:46

Sonja Rubez, Nenad Rubez,

Name

Skeptik

05.09.2018 11:05

G. V. bi bio GLADNI VUK.

Name

baja

05.09.2018 11:30

G.V. bi bio Gordan Vuković

Name

aco

05.09.2018 12:30

Pa nema glavnog bosa,Mileta Matića.Najteži je s lovom ,od Bijeljine do Trebinja.Koliko je taj para uzeo samo od Rajkana Dukica,kome je napunio trezore do vrha.

Name

Re aco

05.09.2018 15:27

Glavni je u Bakincima.

Name

Mile

05.09.2018 09:21

Lopovska banda,dozivotna je malo za 200 mil.

ODGOVORITE
Name

kuku nama sa nama

05.09.2018 09:36

U duzem vremenskom periodu krali....i vi ih tek sad uhvatili..ZNACI, ZNALI STE DA SE KRADE I TO NISTE SPRJECAVALI ODMAH..KO JE OVDJE LUD I O KAKVIM POLITICKIM VOĐAMA PRICAMO,STO IMPLICIRA..CEMU GLASANJE,OSIM ONIMA KOJI SU ZELJNI PLJACKATI NARODNO,A NAROD IM IZLASKOM NA IZBORE DAJE TU SANSU..ISTO CE TO BITI I AKO GOVEDAREVICA IZABERETE,A AKO OVA SORTA OSTANE,TAD CE TEK BITI TARAPANA.

ODGOVORITE
Name

re

05.09.2018 10:22

Da, svako slovo na mjestu. Zlo

Name

Bivsi radni glinice

05.09.2018 09:39

Opljckali 194 miliona km pokrenuta prijava nesto u vidu zamolnice da to nikad vise ne ucine a ovo ce im vjerovatno oprostit jos im i imena krijete kao bar mi radnici glinice ne znamo ko nas je placko godinama i ne samo miloni ovdje neki procjenjuju da je glinica oplackana preko milion kmoni bi trbali biti u Foci ili u Zenici pa neka otuda dokazuju da nisu krivi a ovako od ocoga nece biti nista zivi bili pa vidjeli ovo je malo pred izbore da naivni povjeruju da vlast staje kriminalu

ODGOVORITE
Name

194 miliona

05.09.2018 10:58

A gdje je onih milijardu i sedamsto miliona? Da nisu negdje u Republici Srpskoj, il' su pokradeni i izneseni? Da je samo 194 miliona ne bi bio problem!

Name

sRBIN

05.09.2018 09:42

IMALI "NEKO" bajin na spisku ????

ODGOVORITE
Name

Zvornicanin

05.09.2018 10:04

Re srbine svi su nemoze kolo bez kokana.

Name

re

05.09.2018 10:16

Nema niko a da nije njegov.

Name

Svi

05.09.2018 10:42

Su njegovi,on im je tata od zanata. Pokrasti milione a možda i milijardu-e a da niko ne zaustavi taj pogrom nad imovinom od koje žive mnogobrojne porodice,to je na sramotu svih institucija ove nazovi "republike"!

Name

re

05.09.2018 11:52

Mitrović očito ima puno povjerenje osnivača, odnosno Vlade Republike Srpske, pa mu kao direktoru „Gas-Res“, prema poslovnoj dokumentaciji, nisu ograničena ovlašćenja. Na čelo „Gas Resa“ dolazi u trenutku kada počinje realizacija najvećih ruskih projekata u Republici Srpskoj, odnosno samo pola godine nakon što je Puhalac potpisao ugovor o formiranju zajedničkog preduzeća sa predsjednikom Upravnog odbora ruskog preduzeća “Gasprom SPG Tehnolodži” Aleksejem Konstantinovičem Kahidzeo. U tom zajedničkom preduzeću manji dio vlasništva imaće “Gas-Res”, a sve se, kako je navedeno na tom sastanku kojem je prisustvovao i Dodik, odvija u okviru “Gaspromove”kompanije koja obezbjeđuje finansijskog partnera i tehnologiju. Predsjednik RS tada je pojasnio da će se fabrika graditi u Zvorniku, jer je tamo gasovod i da će gas koji dolazi iz Rusije biti korišćen kao osnovna sirovina za tu fabriku. Ukupna ulaganja iznosiće 70 miliona evra, a, prema obećanjima, posao će dobiti desetine radnika. Drugo popunjavanje vrha uprave “Gas-Resa” sa ljudima od velikog povjerenje došlo je prije par mjeseci, kada je u ovo preduzeće zaposlen suprug premijerke Republike Srpske Aleksandar Cvijanović, kojeg su neki već vidjeli kao direktora, ali ipak je odlučeno da to mjesto pripadne Mitroviću.

Name

ima ih još

06.09.2018 08:43

Kao na primr...ovaj; -https://www.youtube.com/watch?v=bOFuRdxHw1g

Name

Propast

05.09.2018 10:17

Dzabe sad prijave pare su otisle bajbaj!!!!

ODGOVORITE
Name

Zvornicani

05.09.2018 10:28

Radnik sam tvornice glinice birac iz Zvornika sobzirom da sam nesto i poznavao poslovanje iste svu svoju ustedjevinu ulozio sam u kupovonu akcija u glinici sto nikad nista nisam naplatijo i ako i danas pozitivno posluje sad bar znam ko je se obogatijo od moje muke.

Name

kuku nama sa nama

05.09.2018 12:23

Moj Zvornicanin....kamo srece da si se ti,kao i vecina nas u doba skolovanja obogatila pismenoscu,ovo nam se nebi desavalo,nego bi kao obrazovani ljudi izasli sa argumentima na vrijeme i u startu prekinuli sve sto je radjeno protiv naroda..Ovako pismeni,sto pokazujei tvoja poruka,samo mozemo biti kupovani od raznih politicara ilii lopova iz vlasti,.zato....kuku nama sa nama.

Name

Atv@

05.09.2018 12:02

A gdje je tu bivsi stecajni upravnik Lazo DjurdjevicNek se ispita pakovanje tokom stecajnog postupka.I kako je svoju I zeninu rodbinu vodio kao uposlene radnike.

ODGOVORITE
Name

RE

05.09.2018 12:48

A Taj je bio i u secerani Bijeljina.Pokupio secer I onda fol podnio ostavku.A zamislite bio je stecajni I u Bobar banci --ista stvar pokupio maslo I ponovo podnio ostavku.