USO: Olga i Bojana ispale u nevjerovatnim taj-brejkovima!

Srbija će u ženskom singlu imati samo jednu predstavnicu na US openu. Milojević došao na korak od glavnog žreba.

Tenis 24.08.2018 | 17:00
Aleksandra Krunić (25 godina, 50. WTA) biće jedina predstavnica Srbije u glavnom žrebu ženskog singla na predstojećem US openu.

Olga Danilović (17, 109) i Bojana Jovanovski (26, 763) nisu uspele da se probiju kroz kvalifikacije. Obe su zaustavljene u drugom kolu i to nakon neverovatnih serija osvojenih i izgubljenih poena u taj-brejkovima.

Olga, velika nada našeg i svetskog tenisa, devojka koja je nedavno na River kupu u Moskvi osvojila prvu WTA titulu, nije uspela da se domogne i prvog nastupa na gren slem turnirima u seniorskoj konkurenciji. Nju je kasno sinoć preokretom u tri seta savladala godinu dana starija rivalka iz Australije, Džemi Furlis (199) - 6:4, 6:7 (6:8), 2:6.

Olga je u Njujorku bila postavljena za šestog nosioca u kvalifikacijama, počela je pobedom od 6:3, 7:5 nad godinu dana starijom Kanađankom rumunskog porekla Bjankom Vanesom Andresku (208), međutim u duelu sa još jednom 18-godišnjakim nije iskoristila vođstvo od 1:0 u setovima.

Do te prednosti 182 centimetara visoka Beograđanka stigla je nakon što je na 4:1 dozvolila Furlisovoj da vrati jedan brejk zaostatka, potom propustila dve set lopte na servis protivnice pri rezultatu 5:3, ali iskoristila drugu na svoj servis za 6:4 posle 54 minuta igre.

Rivalke su razmenile po brejk na početku drugog seta (2:1, 2:2), Olga je pri rezultatu 5:6 uspela da spase tri set lopte i uvede set u taj-brejk, a u njemu neverovatnom serijom poena iz hrabrih i tačnih napada spasila PET vezanih set lopti i, kada se sa 2:6 vratila na 6:6 - izgubila naredna dva poena od čega je drugi bio na njen servis za 6:7 (6:8) posle 58 minuta.

Ovakav epilog taj-brejka verovatno je izbacio mladu teniserku "iz takta", u prvom gemu trećeg seta uspela je da spasi brejk loptu, pa propustila priliku da povede 1:0 iz dve gem lopte, nakon čega je ipak doživela brejk i praktično odustala - 2:6 posle samo 40 minuta za konačnih 1:2.

Za razliku od Danilovićeve, njena devet godina starija sugrađanka imala je prednost od 4:0 u taj-brejku prvog seta za vođstvo od 1:0 u meču sa Anastasijom Potapovom (17, 135), ali je izgubila sedam od narednih osam poena i pala u zaostatak iz kog se potom nije izvukla.

Ruskinja, 26. nosilac u kvalifikacijama, brzo je završila posao za 6:7 (5:7), 3:6 za sat i 24 minuta tenisa.

Međutim, nastup u kvalifikacijama za poslednji gren slem sezone važan je za Jovanovski, utoliko što su je teški i hronični problemi sa povredama, zbog kojih je morala i na operacije, držali van terena duže od dve godine, a kada se u januaru vratila tenisu u Sankt Peterburgu…

...bila je bez pobede sve do ove nedelje i dolaska u Njujork.

Prvi trijumf od 23. novembra 2015. godine, Jovanovski je zabeležila u prvom kolu kvalifikacija protiv Destani Ajave (18, 237), kada je pobedila rezultatom 6:4, 6:4.

Bojana je tako prekinula niz od 11 poraza na WTA i ITF turnirima.

KAD NIJE MOGLO DRUGAČIJE: NIKOLA IDE DALJE

U kvalifikacijama za muški singl, nažalost, jedan protiv drugoga morali su Nikola Milojević (23, 203) i Miomir Kecmanović (18, 199).

Stariji Beograđanin bio je bolji u prvom njihovom okršaju koji je završen - 6:2, 1:6, 6:4, posle sat i 56 minuta igre.

Dejvis kup reprezentativci Srbije sastali su se prvi put u Bangkoku 2. januara ove godine, ali je Milojević morao da preda još u prvom setu zbog povrede. Ovog puta bio je bolji u meču u kom su obojica imali periode dobre igre, pa će se za plasman u glavni žreb boriti sa iskusnim španskim teniserom Marselom Granoljers-Pujolom (32, 107).

Ukoliko posle Gaštaa Elijaša iz Portugalije (27, 147) i Kecmanovića uspe da savlada i Granoljers-Pujola, Milojević će zaraditi 25 ATP poena i 16.350 dolara za prolazak kroz kvalifikacije i još 10 ATP bodova i 50.000 dolara za plasman u prvo kolo 138. izdanja US opena.

U kvalifikacijama je stao i Danilo Petrović (26, 232), koji je izgubio od italijanskog takmičara Lorenca Gistina - 2:6, 6:4, 3:6.

Izvor: mondo.rs