Bertens preko Halep do titule u Sinsinatiju!

Kiki Bertens, 17. teniserka sveta, pobedom nad Simonom Halep osvojila je turnir u Sinsinatiju.

Tenis 20.08.2018 | 07:45
Teniserska iz Holandije slavila je u tri seta rezultatom – 2:6, 7:6 (6), 6:2.

Tokom prvog seta Halepovoj nije bilo ravne, pošto joj je bilo potrebno samo 32 minuta igre (6:2).

U drugom periodu igre lako je Kiki je zaigrala mnogo agresivnije, što se odmah videlo na semaforu. Holanđanka pravi prva brejk i dolazi do prednosti od 4:1.

Ipak, Simona je ubrzo vratila izgubljeni servis gem i izjednačila na 4:4. Halep imala je brejk loptu na 4:4, ali je Kiki spasla i povela u drugom setu.

Bertens je odmah u narednom gemu zapretila i došla do set lopte, međutim baš kao i njena protivnica, Halep je uspela da se izvuče. Naredna dva gema prošla su mirno pa se ušlo u taj-brejk.

U 13. gemu viđeno je mnogo mini brejkova, a na kraju bolje posle sveta toga bila je 17. teniserka sveta (8:6). Tokom trećeg seta Kiki je zaigrala još bolje i rezultatom 6:2 rešila set, meč sa 2:1 i osvojila titulu.