BEL: Standard konačno zapucao iz svih oružja!

Lokeren slomljen u finišu utakmice.

Fudbal 19.08.2018 | 11:30
Dva vezana remija i konačno pobeda! Standard iz Liježa je zabeležio i drugo slavlje u belgijskom prvenstvu. I to veoma obedljivo, na gostovanju slabašnom Lokerenu - 0:3 (0:0).

Veći deo ove utakmice nije nagoveštavao da bi gosti na kraju mogli da budu ovoliko ubedljivi. Mreže su mirovale sve do 65. minuta, a onda je pred golom domaćina srušen Orlando Sa. Posle gola M'Pokua sa bele tačke ništa više nije bilo isto.

Svaku dilemu u 79. minutu razrešio je Karsela Gonzalesa, dok je konačan rezultat utakmice postavio Bastijen u trećem minutu nadoknade.

Debitantski nastup za domaći tim zabeležio je i doskorašnji napadač Partizana Đorđe Jovanović. On je na teren ušao u 68. minutu zajedno sa nekadašnjim igračem Crvene zvezde Markom Mirićem.

Standard se probio na treće mesto sa osam bodova nakon četiri kola, dok je Lokeren pri dnu tabele sa samo jednim osvojenim bodom.

BELGIJA 1 - 4. KOLO