''TV turnir šampiona'': Tatran najbolji u Doboju!

Slovački prvak Tatran Prešov savladao je novosadsku Vojvodine sa 21:17 i osvojio 50. Međunarodnig rukometni TV turnira šampiona u Doboju.

Ostali sportovi 19.08.2018 | 10:30
Slovacima je ovo bio treći trofej u Doboju, gdje su ove godine zabilježili sve pobjede i zasluženo podigli pehar namijenjen pobjedniku tradicionalnog rukometnog takmičenja.

Novosađani su bili najbolji u Grupi B, gdje su uspjeli da eliminišu prošlogodišnjeg osvajača turnira, danski Kolding, dok je Tatran u direktnom okršaju za prvo mjesto u grupi savladao Steauu iz Bukurešta.

Treće mjesto pripalo je rumunskim rukometašima, koji su bili bolji od ljubuškog Izviđača rezultatom 29:23, peti je slovenački Koper trijumfom nad Hapoelom iz Izraela (22:21), dok je sedmu poziciju osvojio Kolding pobijedivši domaću Slogu - 24:18.

Međunarodni rukometni TV turnir šampiona u Doboju uvršten je u takmičarski kalendar i Evropske i Svjetske rukometne federacije.

Izvor: mondo.ba