Cvajta: Keln je igrao samo 45 minuta... I stao!

Union Berlin ni kriv, ni dužan do boda – 1:1.

Fudbal 14.08.2018 | 08:45
Put do ekspresnog povratka u Bundesligu, po svemu sudeći, neće biti posut laticama. Bar ne kad su fudbaleri Kelna u pitanju. Mada su na premijeri bili uverljivi u Bohumu, na zatvaranju druge runde Cvajte stavili su mali znak pitanja iza ambicija, jer su osvojili samo bod protiv solidnog, ali ne pretarano kvalitetnog Union Berlina – 1:1.

Što je takav rezultat na kraju krivi su isključivo domaćini, na Mingersdorfu su igrali praktično samo u prvom poluvremenu i očigledno su pomislili da će im partija iz uvodnih 45 minuta biti dovoljina da dopišu još tri boda. Posebno što je tri minuta pre odmora Kristijan Klemens „otvorio“ goste iz glavnog grada Nemačke i tako naplatio ofanzivu svog tima, koji je prethodno imao šanse preko Austrijanca Šauba i Kolumbijca Kordobe.

Umesto da zgrome protivnika – a imali su početkom drugog dela šansu kad je kapiten Jonas Hektor pogodio prečku - Jarčevi su neobjašnjivio stali. Mic po mic, Union je preuzimao kontrolu dešavanja na terenu, stvarao prilike i posle Rajhelove iskoristio onu koja se ukazala Sebastijanu Andersonu. Promel je pred svojim kaznenim prostorom oteo loptu Hauptmanu, sevnula je polukontra, rezervista Gogija je doslovce doneo loptu Šveđaninu, a ovaj savladao Horna i rastužio više od 50.000 navijača Kelna.