SLS: Muk na Karađorđu - samo je Dinamo ispod Voše!

Rad iznenadio na Karađorđu, Radnički slavio na Čairu.

Fudbal 06.08.2018 | 08:45
Trebalo je ovo da bude baš lepo leto za navijače Vojvodine. Nova uprava je konsolidovala klub, a da su Sergej Milinković Savić i Nemanja Radoja promenili zemlje u kojima igraju legle bi i neke vrlo pristojne parice. Ali za sada ništa od toga, za sada u Novom Sadu samo razočaranja. U trećem kolu Superlige Rad je uspeo da šokira “Karađorđe” i rezultatom 2:1 stigne do prvenca u novoj sezoni, a Vošu ostavi na pretposlednjem mestu na tabeli Superlige?!

Istina, nije sama igra bila toliko loša koliko rezultat. Imali su domaći nekoliko šansi, ali lopta nije htela u gol. U stvari, Nemanja Milojević ju je i uterao u mrežu Građevinara, ali je taj gol pogodak poništen zbog ofsajda, iako nismo baš sigurni da je sudija Lazar Tripković doneo ispravnu odluku. Vinsent Eze je uzdrmao i stativu, ali je samo Lazar Arsić bio precizan sa penala sviranog nakon faula Nikole Ignjatijevićanad Ismailom Bekom Fofanom u 47. minutu.

Još pre toga Rad je poveo sa 1:0 preko Đorđa Denića, da bi u 72. minute 23-godišnji i 192 centimetara visoki štoper Nikola Šipčić posle kornera pogodio za novo vođstvo Beograđana i pobedu od 2:1.

Rad je tako pobegao sa začelja i ostavio Vošu da se pita kako je to moguće da je posle tri kola samo Dinamo iza nje?! Vranjancima u odbranu pritom oni su kao novajlije u ligi imali ubedljivo najgori raspored od svih: Crvena Zvezda, pa Partizan i sada Radnički iz Niša. Na Čairu 2:0 za domaće koji sebi očegledno nisu dozvolii da psihički padnu posle evropske eliminicija u dvomeču sa Makabijem iz Tel Aviva.

Danas prvo Aleksandar Stanisavljević za 1:0, zatim letošnja akvizicija iz Inđije Slađan Nikodijević. Dopalo se očigledno Nišlijama u Evropi, pa bi opet i naredne sezone…