Đere ide dalje, Lajović ne!

Jedan srpski teniser dobro je startovao na turniru u Gštadu, dok je drugi pretrpeo poraz u prvoj rundi u Hamburgu.

Tenis 24.07.2018 | 16:45
Laslo Đere i Dušan Lajović posle eliminacije u četvrtfinalu turnira u Umagu, nastavili su takmičenje ove nedelje u Švajcarskoj, odnosno Nemačkoj.

Đere je dobro startovao na turniru u Gštadu, dok je Lajović brzo završio učešće u Hamburgu.

Laslo je u prvoj rundi savladao Denisa Istomina u dva seta - 7:6 (8:6), 7:5 i izborio plasman u osminu finala, gde će mu rival biti treći nosilac Borna Ćorić iz Hrvatske, koji je bio slobodan na startu turnira.

Dušan Lajović završio je nastup u Hamburgu posle samo jednog odigranog meča, jer je pretrpeo poraz od Španca Fernanda Verdaska - 6:3, 4:6, 7:6 (7:5).

To je bio njihov peti duel i druga pobeda za Španca.

Verdasko će u osmini finala turnira u Hamburgu igrati protiv Brazilca Tijaga Monteira koji je eliminisao Francuza Žila Simona (7:6, 6:2).

Turnir u Gštadu iz serije 250 igra se za nagradni fond od 501.345 evra, a u Hamburgu iz serije ATP 500 za 1.619.935 evra.

Izvor: mondo.rs