Umag: Džumhur zaustavljen u osmini finala!

Najbolji bh. teniser nije uspio da se plasira među osam najboljih na turniru u Hrvatskoj. Bolji od njega Jevgenij Donskoj 7:6, 3:6, 6:4.

Tenis 20.07.2018 | 12:15
Damir Džumhur eliminisan je već na prvoj prepreci ATP turnira u Umagu.

Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, Sarajlija je kasno sinoć (meč počeo u 23 časa) doživio poraz u osmini finala od ruskog tenisera Jevgenija Donskoja 7:6, 3:6, 6:4, inače 83. na ATP listi.

Velika borba vođena je u prvom setu koji je trajao čak 60 minuta. Damir nije uspio da iskoristi čak četiri brejk lopte, po dvije u osmom i dvanaestom gemu, da bi na kraju Donskoj u taj-brejku slavio 11:9.

Bolju igri Džumhur je pružio u drugom setu. Prvi je stigao do brejka (1:2), zatim do kraja napravio još dva, te nakon 37 minuta igre izjednačio na 1:1 (3:6).

Odlučujući set bolje je otvorio Donskoj, brejkom već u prvom gemu na servis Džumhura, te je prednost sačuvao do samog kraja i slavio 4:6.

Donskoj će u četvrtfinalu igrati protiv Marka Trunheljitija iz Argentine.

Izvor: mondo.rs