Rusi, Englezi i Hrvati na "kvarno" prošli u 1/4-finale?

Subašić, Akinfejev, Pikford, Kasper Šmajhel. Svi su prekršili jedno pravilo koje su prevideli i VAR i sudije, a njihove selekcije su postale veliki dobitnici Svetskog prvenstva u Rusiji do sada. Sve osim Danske.

Fudbal 04.07.2018 | 14:15
Rusi, Englezi i Hrvati na "kvarno" prošli u 1/4-finale?
Golmani na Svetskom prvenstvu u Rusiji kod izvođenja penala gotovo po pravilu rano iskorače napred kada brane najstrožu kaznu i tako redovno krše pravilo koje im to ne dozvoljava.

Čuvari mreže krate ugao udarca i ne drže se svoje linije "kao pijan plota". Mundijal u Rusiji je već do sada video veliki broj penala, a tri utakmice osmine finala su rešene izvođenjem jedanaesteraca.

Dalje su prošli Rusi, Englezi i Hrvati, a utvrđeno je da su u 15 od 19 slučajeva golmani kretali napred. Subašić, Šmajhel i Akinfejev su istupali, a jedino je David De Hea ostajao na liniji uvek osim u jednom slučaju.

"Sudije nas mnogo upozoravaju da ostanemo na liniji. Normalno je da izađemo metar ispred linije. Mislim da je sve regularno. Ne znam ko priča o tome", rekao je Subašić koji je postao tek drugi golman sa tri odbrane u penal seriji u istoriji Mundijala.

Da priča ne ostane na njima pobrinuo se i Džordan Pikford koji je u osmini finala protiv Kolumbije skratio ugao Karlosu Baki. Ovaj je promašio penal, a pre njega se i Mateo Uribe pobrinuo da Kolumbija ispadne, a Engleska prođe dalje.

Izvor: B92

Komentari / 1

Ostavite komentar
Name

075

04.07.2018 13:28

Glup i netačan naslov! Rusi su "kvarno" prošli ali prošli su! Hrvati i Englezi su bili dosta bolji od suparnika!

ODGOVORITE