Antalija: Džumhur preko Veselog do finala!

Najbolji bh. teniser igraće u Antaliji svoje prvo finale na travi.

Tenis 29.06.2018 | 16:00
Damir Džumhur plasirao se u finale turnira u Antaliji pobjedom nad Čehom, Jiržijem Veselim 6:3, 7:6 (1).

Bh. teniser nastavio je sa odličnim igrama, ali i odličnim učinkom protiv Veselog, kojeg je savladao četvrti put u isto toliko međusobnih okršaja.

Meč je trajao sat i 23 minuta, a pobjednik je riješen u taj-brejku drugog seta koji je 30. teniser svijeta dobio sa ubjedljivih 7:1.

Prethodno je Džumhur loše otvorio meč izgubivši svoj prvi servis, ali je odmah uzvratio sa dva brejka te prvi set dobio sa 6:3. U drugom setu oba tenisera su izgubila prve servise, da bi potom otišli u taj-brejk u kojem je Džumhur pokazao zašto je mnogo bolje rangiran od Čeha.

Džumhur će se za treću ATP titulu u karijeri boriti protiv boljeg iz francuskog duela Adrian Manarino - Gael Monfis.

Izvor: mondo.ba