Federer nastavio sa pobjedama na travi!

Rodžer Federer, prvi teniser sveta, pobedio je Aljaža Bedenea sa 2-0 u setovima (6:3, 6:4), u prvom kolu turnira u Haleu.

Tenis 19.06.2018 | 17:45
Švajcarac je tako ostvario petu pobedu zaredom ove godine na travi, pošto je prethodno osvojio turnir u Štutgartu.

Federeru je za pobedu bili potrebno sat vremena i 13 minuta igre, i u narednom kolu igraće protiv Francuza Benoe Pera.

Prvi teniser sveta odigrao je rutinski meč, pošto je u oba seta napravio po jedan brejk, a da pritom protivniku nije dozvolio niti jednu brejk priliku protivniku.

U prvom setu servis Bedeneu oduzeo je u drugom gemu, dok je u drugom periodu igre tu uradio u završnici seta, prilikom rezultata 4:4. Federer je potom servirao za meč i u laganom ritmu pobedio Slovenca.