Opet prvaci svijeta! Basketaši Srbije vladaju planetom!

Basketaši Srbije treću godinu u nizu su osvojili titulu prvaka sveta.

Košarka 12.06.2018 | 16:00
"Orlovi" su u sastavu Dušan Bulut, Marko Savić, Dejan Majstorović i Stefan Stojačić u reprizi prošlogodišnjeg finala nadigrali Holandiju 16:12.

To je četvrta zlatna medalja za Srbiju u basketu 3x3 u poslednjih pet godina. Imaju i jedno srebro iz 2014.

U izuzetno čvrstom finalu ekipe su bile u egalu do poslednja dva minuta, a onda Srbina pravi seriju 5:0, u kojoj Stojačić postiže tri poena, a Savić je zaključuje košem uz dodatno bacanje.

Kao po običaju tim je nosio kapiten Bulut, na svom nivou bio je i junak polufinala Majstorović, a Savić se istakao i odličnom odbranom.

Srbija je do titule na Filipinima stigla bez poraza, u grupnoj fazi su nadigrali takođe Holandiju, Novi Zeland, Rumuniju i Kirgistan, u četvrtfinalu Mongoliju, a u polufinalu Poljsku, nadoknadivši pet poena zaostatka.

Treće mesto na SP osvojila je Slovenija pobedom nad Poljskom 21:16. Titulu prvaka sveta u ženskoj konkurenciji osvojile su basketašice iz Italije.

Svetsko prvenstvo sledeće godine će se igrati u Holandiju, u Amsterdamu, što će biti uvod u prvi nastup ove discipline na Olimpijskim igrama, u Tokiju 2020. godine.