Bijeljina je na dobrom glasu
Republika Srpska 08.06.2018 | 14:14
- Nakon mog imenovanja za ministra spoljnih poslova, prve pozive za posjetu lokalnih zajednica sam dobio od gradonačelnika Bijeljine Miće Mićića i tadašnjeg gradonačelnika Trebinja Slavka Vučurevića i ta saradnja se nastavlja. Komunikacija između različitih nivoa vlasti je veoma bitna, da bi se sagledale mogućnosti zajedničkog rada, a bez obzira o kojim lokalnim zajednicama se radi i o kojim političkim partijama i blokovima, saradnja je neophodna. Bijeljina ima pozitivna iskustva u komunikaciji sa velikim brojem ambasada, a ministarstvo kojim ja rukovodim nastavlja da promoviše sve što je dobro i kvalitetno - naveo je Crnadak, dodajući da on i gradonačelnik Bijeljine obavljaju i važne funkcije u svojim političkim partijama, te da su razgovarali i o političkoj atmosferi.
- Kampanja je iza ugla, atmosfera je vrlo pozitivna i očigledno je da Republika Srpska očekuje i da će ostvariti promjene u oktobru - izrazio je svoje uvjerenje Crnadak.
Gradonačelnik Mićić je izrazio je zadovoljstvo posjetom ministra spoljnih poslova Bijeljini i podsjetio da je ministar za vrijeme svog dosadašnjeg mandata više puta posjetio ovaj grad.
- Saradnja sa ovim ministarstvom nam je vrlo važna, s ciljem afirmacije Bijeljine preko diplomatksih predstavništava u Evropi i svijetu, kao pozicioniranja našeg grada u evropskim integracijama. Mislim da smo u ovome dosta uspjeli i želim da se zahvalim ministru i svim ambasadorima koji su nam izlazili u susret, jer je rezultat zajedničkog djelovanja taj da je Bijeljina sklopila saradnju sa mnogim gradovima, od kojih bih, ovom prilikom, izdvojio ruski Azov i rumunski Brašov, koje smo nedavno posjetili, a sa kojima planiramo da ostvarimo privrednu i kulturnu saradnju - istakao je Mićić.
Govoreći o problemu priliva migranata u BiH ministar Crnadak je istakao da je neophodna saradnja svih nivoa vlasti da bi se riješio ovaj problem.
- Ako budemo pametno radili neće doći ni do kakve eskalacije. Moramo svi sarađivati sa Operativnim tijelom kojim rukovodi ministar Dragan Mektić, a koji treba da nastavi da radi uz podršku svih nivoa vlasti - naveo je Crnadak, dodajući da je navodni plan da se u Bijeljinu smjesti 2500 migranata najobičnija dezinformacija, svjesno plasirana s ciljem uznemiravanja stanovništva pred izbore.", kazao je Crnadak
(BN)

Komentari / 6
Ostavite komentarBože Moj
08.06.2018 12:21xaxaxa koja propast ovi jadnici.
ODGOVORITERe
08.06.2018 13:17Gradski menadžer je posebna priča...neka vam je u Bog u pomoći Bijeljinci.
re
08.06.2018 17:04Novi nameti u Bijeljini. Obavezno placanje komunalnom mjesecno 7 BAM+pdv, za ciscenje septickih jama. Iako nece biti izvrsena usluga mora se platiti
kkk
08.06.2018 12:29Pod hitno javno reci da BiH ne zeli i nece da prima migrante na svoju teritoriju. Da li je Crnadak svjestan sta znaci kada vam na vasu teritoriju dodju sirijci, afganistanci i slicni . To su ljudi drugacijih obicaja, vjere i nacina zivota i ne mogu se prilagoditi nacinu zivota na ovim prostorima. Treba ih samo transportovati prema EU ili ih vratiti odakle su dosli. O politici ne zelim da trosim rijeci, lazna naduvavanja i spinovanja nista ne znace. To su pucnji u prazno. Zna Crnadak da od oktobra valja ici nesto raditi jer nece vise biti ni u jednoj fotelji.
ODGOVORITEre
08.06.2018 16:40Pa tacno ti si se i borio protiv drugih koji nisu kao ti, takvu si djecu ubijao 92.
Stiven Segal
08.06.2018 18:19Kasni li jos tudja njega u bjeljini mjesecima?Kad dodju crveni bice med i mlijeko
ODGOVORITE