Šta kaže Jokan pred početak plej-ofa?

Jokanović: Loših 90 minuta neće pokvariti 2. 000 dobrih koji su iza nas! Srpski strateg veruje da njegova ekipa nije izgubila samopouzdanje nakon poraza od Birmingema u poslednjem kolu.  Jokanović i Mitrović kreću u bitku za Vembli! Fudbaleri Derbi Kauntija i Fulama "otvaraju" u petak uveče (20:45) baraž za plasman u Premijer ligu.

Fudbal 11.05.2018 | 12:45
Šta kaže Jokan pred početak plej-ofa?
Samo jedno je još mesto ostalo, a u konkurenciji su četiri tima, u drugom polufinalu sastaju se Midlzbro i Aston Vila.

Fulam je slavio na gostovanju u Derbiju u poslednjem međusobnom susretu dva tima 2:1 početkom marta.

Bio je to meč usred Fulamove serije od 19 utakmica bez poraza, a rešile su ga trenutno dve najveće zvezde tima Aleksandar Mitrović i Rajan Sesenjon. 

Fulam na novo gostovanje na Prajd parku stiže nakon poraza od Birmingema (3:1) u poslednjem kolu Čempionšipa. 

Londonski klub je u meču sezone izgubio od 20. tima lige čime je i okončana serija nepobedivosti, ali ujedno i sprečen direktan plasman u PL.

"Moramo biti realni i priznati da protiv Birmingema nismo odigrali najbolje što možemo. Mnogo smo grešili. Ali 90 loših minuta ne sme da nam sruši samopouzdanje jer iza sebe imamo 2.000 dobrih minuta", rekao je Jokanović.

Problem za Fulam je tradicija jer je samo jednom u poslednjih pet godina najbolje plasirani tim koji je ušao u baraž, što je slučaj sa Jokanovićevom ekipom ove sezone, uspeo da se domogne elite.

Osim toga, Fulam do sada u istoriji nije pobedio u plej-ofu za plasman u bilo koji viši rang engleskog fudbala.

U polufinalu Divizije III 1989. oba meča je dobio Bristol Rovers, a 1998. Grimsbi u Diviziji II. Prošle godine Fulam je takođe igrao baraž za PL, a Reding je bio bolji ukupnim rezultatom 2:1.

"Prošlogodišnji plej-of nam je pokazao kakvi su ovo mečevi. Sada smo godinu dana stariji, godinu iskusniji. Mi smo tim koji je mnogo rizikovao i moramo se izboriti sa ovom situacijom. Moramo biti tihi, koncentrisati se i donositi prave odluke tokom utakmice. Očekujem da budemo uspešniji ovog puta", dodao je Jokanović.

Treći put u poslednjih pet sezona Derbi Kaunti će pokušati da se dokopa Premijer lige kroz plej-of. Drugu godinu uzastopno isto pokušava i Fulam. Bauk baraža će opet pojesti jednog od kandidata iz Čempionšipa.

Fulam je u poslednjem kolu ligaškog dela propustio veliku šansu da se direktno plasira u Premijer ligu i da iskoristi poklon Kardifa. Posle skoro šest meseci bez poraza, tim Slaviše Jokanovića je izgubio od Birmingema i moraće težim putem do elite. Prošle sezone ih je u polufinalu zaustavio Stamov Reding, ali sada su mnogo veći favoriti protiv nepredvidivog Derbija. Fulam igra sjajno ovog proleća i jedina mrlja je taj poraz na Sent Endruzu koji bi na kraju mogao skupo da ga košta.

Jokanović ima jače adute u rukama od Gerija Roveta na drugoj strani. Aleksandar Mitrović, Tom Kerni, Rajan Sesenjon su igrači za Premijer ligu koji su ovog proleća pravili razliku u odnosu na rivale u Čempionšipu. Ideja srpskog stručnjaka da kroz posed lopte i pas igru dominira Čempionšipom u kojem se često igra klasičan ostrvski fudbal daje rezultat i kruna bi trebalo da usledi na Vembliju u finalu baraža.

Trener Fulama  smatra da loših 90 minuta utakmice poslednjeg kola pritiv Birmingema (1:3) neće pokvariti sve ono dobro što je napravljeno u drugom delu sezone. Srpski strateg poručuje da njegova ekipa spremna dočekuje prvi meč polufinala plej-ofa Derbijem, koji je na programu u večeras od 20.45.

„OK, u poslednjem trenutku nismo uspeli. Prihvatam to i preuzimam odgovornost, jer sam trener ovog kluba. Moramo da budemo realni i priznamo da nismo donosili najbolje odluke protiv Birmingema. Napravili smo mnogo grešaka. Tokom sezone smo uspeli da smanjimo razliku između nas i Kardifa i preskočili 15 timova na tabeli. Mi nećemo izgubiti samopouzdanje nakon loših 90 minuta, jer iza sebe imamo 2.000 vrlo dobrih”, rekao je Jokanović.

S druge strane, Derbi je jedva stigao do baraža, pošto je u finišu imao seriju od tri poraza, ali je uspeo da se probudi u "minus do 12" i da se nekako ugura u plej-of. Najveći adut Ovnova će biti sjajni češki napadač Metej Vidra koji je ove sezone najbolji strelac Čempionšipa sa 21 golom. On je nekadašnji Jokanovićev džoker iz Votforda, kada je krao minute Diniju i Igalou i srpski trener dobro zna kakva mu opasnost preti od njega.

Revanš meč se igra u ponedeljak na Krejven Kotižu od 20.45.

PLej-of za Premijer ligu:
11. maj Derbi – Fulam
12. maj Midlzbro – Aston Vila
13. maj Fulam – Derbi
14. maj Aston Vila – Midlzbro
26. maj Finale, Vembli

Izvor: mozzartsport/B92

Komentari / 0

Ostavite komentar