Mari ima ozbiljan problem s kukom - propušta i Vimbldon?!
Endi Mari, nekada najbolji teniser sveta, oporavlja se od povrede kuka, ali prema novim nalazima proces ne ide baš u najboljem smeru.
Tenis 11.05.2018 | 16:30
Britanac se skoro vratio treninzima s reketom i plan njegovog tima bio je da se vrati za sezonu na travi, odnosno Vimbldon.
Međutim, prema pisanju medija u Velikoj Britaniji došlo je do komplikacija i Mariju je sada učešće na Vimbldonu pod znakom pitanja.
Organizatori turnira u Kvinsu, koji se igra dve nedelje pre Vimbldona, rekli su da je Mari i dalje na listi igrača koji su registrovani za turnir, dok izvor blizak ovom tuniru kaže da je još prerano otpisivati Marija.
"Vimbldon je još dosta daleko. Skoro dva meseca ima do početka i prerano je još otpisivati ga".
Mari u novoj sezoni još nije odigrao niti jedan meč, a operaciju kuka imao je u januaru kada je rečeno da će Britanac propustiti prolećni deo sezone. Endi je poslednji meč odigrao na Vimbldonu prošle godine.
Endi Mari mogao bi da odsustvuje sa terena duže od godinu dana.
Škot je poslednji meč odigrao u četvrtfinalu Vimbldona prošle godine, a onda je bio primoran da ode na dugu pauzu zbog problema sa kukom. Planirao je da se leči do kraja 2017, ali budući da to nije dalo rezultate, u januaru se podvrgao hirurškoj intervenciji.
Nedavno je objavio da mu je plan da se vrati na turniru iz serije ATP 250 Libema Open u Rozmalenu, 11. juna, ali sudeći prema vestima sa Ostrva da oporavak ne teče kako se očekivalo, nije isključeno da bi mogao da produži bolovanje.
Mari se jeste u martu vratio treninzima, i pun optimizma najavio da se raduje brzom povratku i na teren. Ipak, stvari su se iskomplikovale, pa britanski "Telegraf" prenosi da u poslednje vreme ne radi, zbog čega se sumnja da možda neće biti spreman za turnir u Holandiji, čak ni za Kvins, za koji je pre neki dan prijavio učešće, ali ni za Vimbldon.
Mari je pre nekoliko dana rekao da bi nastup u Rozmalenu trebalo da mu bude zagrevanje za treći grend slem sezone, koji je osvajao dva puta, 2013. i 2016. godine.
Navodno, Mari već neko vreme ne trenira na terenima Ol ingland kluba, gde je radio od marta, što je ozbiljno dovelo u pitanje datum njegovog povratka tenisu.
Britanski mediji navode da bi novonastala situacija mogla da utiče na to da Mari propusti celu sezonu na travi i vrati se tek u avgustu, a da potvrda nastupa na turniru u Vašingtonu, koji je na programu od 30. jula, ne predstavlja nikakvu garanciju.
Došli su i do informacije da je Rafael Nadal, najbolji teniser sveta, nedavno razgovarao sa Marijem koji mu je rekao da naporno radi svakog dana, ali da "ne vidi bilo kakva poboljšanja".
Endi Mari je na prinudnu pauzu zbog povrede otišao kao prvi igrač sveta, a u međuvremenu je pao na 39. mesto na ATP listi.
Najprestižniji teniski turnir na svetu je na programu od 2. do 15. jula.
Izvor: B92/mondo.rs
Komentari / 0
Ostavite komentar