Mesijevo prezime postaje zaštitni znak!
Evropski sud presudio je u korist argentinskog fudbalera Lionela Mesija, koji sada može svoje prezime da koristi kao zaštitni znak.
Fudbal 02.05.2018 | 16:00
Prvobitno, njegov zahtev je osporavala španska biciklistička kompanija "Massi", kojoj je problem predstavljala sličnost između njihovih imena.
Inače, prema pisanju magazina "France Football" Mesi je postao najplaćeniji fudbaler na svetu, s obzirom da zarađuje 126 miliona evra godišnje, naspram Ronaldovih 94.
"Zbog fudbalerove slave neće dolaziti do zbunjenosti između vizuelnih i fonetičkih sličnosti sa biciklističkom firmom. Gospodin Mesi je veoma poznata javna ličnost, koju često možete videti na TV i koji je često tema raznih diskusija na televiziji ili radiju", izjava je Generalnog Suda, drugog najvišeg suda Evropske unije.
Izvor: B92

Komentari / 0
Ostavite komentar