EL: Real slomio PAO, Himki dobio CSKA!

Kerol "slomio" PAO, Ljulj se vratio sa 8p, Real poveo u seriji! Košarkaši Real Madrida savladali su Panatinaikos 81:74 i poveli 2-1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.  Povratnik Ljulj i "matori" Kerol heroji Madrida! Real koševima dvojice sjajnih bekova savladao Panatinaikos i poveo u četvrtfinalnoj plej-of seriji 2:1.  Šved konačno zaustavio "Armiju", Himki produžio seriju! Košarkaši Himkija savladali su CSKA 79:73 i smanjili na 2-1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.  Posle 16 poraza, Himki pobedio CSKA! Tim iz Podmoskovlja je uzvratio favoritu. I produžio plej-of seriju!

Fudbal 25.04.2018 | 21:35
EL: Real slomio PAO, Himki dobio CSKA!
Izuzetno tvrd i izjednačen meč rešio je Amerikanac Džejsi Kerol koji je 50 sekundi pre kraja pogodio trojku uz faul i poentiravši sa penala doneo Realu nedostižnih 77:72.

Kerol je inače bio jedini igrač Reala sa dvocifrenim učinkom, postigao je 17 poena, ali je čak 11 igrača domaćeg tima poentiralo.

Luka Dončić se ispromašivao (3/11), pa je meč završio sa svega sedam poena, ali je imao deset skokova.

Posle osmomesečne pauze zbog povrede kolena na parket se vratio Serhio Ljulj i postigao osam poena (3/9) uz četiri asistencije.

S druge strane, Real je predvodio Nik Kalates sa 26 poena, ali je on napravio ključni faul nad Kerolom.

Džejms Gist je dodao 15, a Majk Džejms ubacio 14 poena za goste iz Atine.

Četvrti meč na programu je takođe u Madridu, u petak (21h). Real pobeda vodi na Fajnal-for.

Real Madrid nalazi se na korak od petog plasmana na Fajnal for Evrolige u poslednjih šest sezona!

Panatinaikos je savladan u još jednoj uzbudljivoj završnici, ovog puta u Madridu, gde će "kraljevići" u petak od 21.00 krenuti po odlučujuću, treću pobedu - 81:74 (17:17, 23:17, 17:19, 24:21)!

Junaci ovog trijumfa su Serhio Ljulj, koji je zaigrao prvi put posle osam i po meseci pauze zbog povrede kolena, kao i prekaljeni Džejsi Kerol, 35-godišnji "snajper", strelac 17 poena bez promašaja (3/3 za dva poena, 3/3 trojke, 2/2 slobodna bacanja).

Kerol je u poslednja dva minuta odbio dva naleta Atinjana.

Posle promašaja Majka Džejmsa, za potencijalno vođstvo "zelenih", Amerikanac je uz pomoć table poentirao za 73:70, Džejms je bacanjima vratio svoj tim na "minus jedan", ali je Kerol trojkom uz faul Kalatesa i dodatno bacanje 50 sekundi pre kraja praktično rešio pitanje pobednika - 77:72.

Izabranici Ćavija Paskvala su zapali u paniku, u narednom napadu su promašili Gist i Kalates i to je bilo to...

Prednost Reala od 50:37 iz 25. minuta gotovo u celosti se "istopila" do kraja treće četvrtine, da bi u četvrtoj Panatinaikos smanjio na 57:55, pa na 62:61 u 34. minutu, košem Džejmsa Gista.

Onda je na scenu stupio Ljulj, koji je do tada šutirao iz igre 0/5.

Probio je led "dvojkom", a u 36. i 37. minutu su usledile uzastopne trojke za 70:63, kojima su i sam španski reprezentativac i madridska publika dospeli u stanje euforije.

PAO se posle tajm-auta pribrao i potpuno vratio u meč serijom od 7:0 (70:70), zahvaljujući trojkama atipično preciznog Kalatesa i Džejmsa. Međutim, to je za njih bio maksimum ove večeri...

REAL: Kerol 17, Fernandez 9 (4as), Ljulj 8 (4as), Ajon 8 (3sk, 3as), Rendolf 8, Tejlor 8, Dončić 7 (10sk, 3as, 3izg)...

PANATINAIKOS: Kalates 26 (trojke 4/9, 3sk, 4as, 3izg), Gist 15 (5sk), Džejms 14 (3izg), Singlton 6 (9sk, 3as)...

Šved konačno zaustavio "Armiju", Himki produžio seriju! Košarkaši Himkija savladali su CSKA 79:73 i smanjili na 2-1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.

Domaćin je kontrolisao ritam tokom većeg dela meča, ali je konstantno dozvoljavao CSKA da se vrati u egal.

Ipak, u poslednjem minutu Aleksej Šved i Čarls Dženkins presudne poene za veliku pobedu Himkija.

Šved je predvodio domaćin do prve pobede nad CSKA posle šest poraza sa 27 poena uz po četiri skoka i asistencije.

Odličan je bio i Entoni Gil sa 22 poena i sedam uhvaćenih lopti, dok je Dženkins utakmicu završio sa pet poena.

Srpski košarkaš Stefan Marković je postigao tek dva poena uz četiri asistencije, tri skoka i dve ukradene lopte.

CSKA je u odsustvu Nanda de Koloa predvodio Kori Higins sa 26 poena i pet skokova, a pratili su ga Otelo Hander sa 16 poena i 12 uhvaćenih lopti, te Serhio Rodriges sa 15 poena i osam asistencija.

Četvrti meč serije na programu je takođe na Himkijevom parketu u petak. CSKA je potrebna još jedna pobeda za F4.

Niko neće u tri koraka doći do Beograda!

I CSKA je posle uzastopnih pobeda doživeo poraz u plej-ofu, pa će plasman na Fajnal-for ipak morati da potraži kroz četvrtu utakmicu, takođe u Podmoskovlju, za dva dana.

Posle čak 16 uzastopnih pobeda "armejaca" protiv rivala iz Podmoskovlja, momci u žutim dresovima su uzvratili! Maestralni Aleksej Šved postigao je 27 poena (9/20 iz igre), a Entoni Gil dodao je 22, dovoljna da se savlada najveći ruski klub.

HIMKI - CSKA 79:73 (17:15, 27:27, 16:15, 19:16)

Ono što se nije dogodilo u prve dve utakmice, u kojima je ekipa Jorgosa Barcokasa i te kako oznojila Armiju, viđeno je u trećem duelu, u kojem je domaćin uglavnom kontrolisao rezultat i bio spreman da odgovori na snažne napade gostiju.

U egal utakmici, u kojoj je gost poslednji put vodio u 25. minutu, odlučujućom se ispostavila serija Himkija za "plus 9", četiri minuta pre kraja (74:65). Gil je u tom trenutku nagovestio konačni trijumf domaćih, za koji im je ipak bilo potrebno da još natope dres.

Inspirisani Šved pogodio je 25 sekundi pre kraja za 76:70, ali je CSKA i na to imao odgovor, zato što je Serhio Rodrigez sa linije penala, 19 sekundi pre kraja, smanjio razliku na samo tri poena (76:73).

Međutim, Čarls Dženkins je potom preuzeo loptu i odgovornost i sa tri pogotka sa "crte" definitivno doneo pobedu, u kojoj je srpski internacionalac Stefan Marković učestvovao sa dva poena, tri skoka i četiri asistencije za 20 minuta na parketu.

Dugačak niz trijumfa "armejaca" u ovom rivalstvu je konačno prekinut, uprkos tome što je Amerikanac Kori Higins postigao čak 26 poena, uz indeks korisnosti 35.

CSKA je doživeo prvi poraz posle DEVET uzastopnih pobeda u evroligaškom plej-ofu.

Sledeći meč - četvrtak u 19 časova.

Izvor: B92/mondo.rs

Komentari / 0

Ostavite komentar