MK: Nadal pregazio Tima, Dimitrov izbacio Gofana!

Rafael Nadal nastavio je pohod ka odbrani titule i rekordnom jedanaestom trofeju na Mastersu u Monte Karlu.

Tenis 20.04.2018 | 15:15
Prvi teniser sveta za tačno 70 minuta deklasirao je Dominika Tima, koji je u prethodnoj rundi bio koban po našeg Novaka Đokovića, i potpuno zasluženo stigao do plasmana u polufinale – 6:0, 6:2.

'Bik sa Maljorke' dominirao je praktično od prvog do poslednjeg poena, a posebno impresivan bio je u prvom setu – kada je sa tri brejka u nizu, za tek nešto više od pola časa, stigao do vođstva.

Sve što je Austrijanac uspeo da uradi u nastavku jeste da se barem upiše na semafor, tako što je osvojio dva gema.

Španac će se za finale boriti sa Grigorom Dimitrovim, pošto je Bugarin u dva seta bio bolji od Davida Gofana iz Belgije – 6:4, 7:6(5).

U preostala dva duela četvrtine finala sastaju se Japanac Kei Nišikori i Hrvat Marin Čilić, odnosno domaći predstavnik Rišar Gaske i Aleksander Zverev.