Englezi (i dalje) neće VAR tehnologiju!

Premijer liga i dalje ne želi VAR! Engleski premijerigaški klubovi izjasnili su se u Londonu da su protiv uvođenja VAR tehnologije od sezone 2018/2019, prenose britanski mediji.

Fudbal 15.04.2018 | 08:15
Englezi (i dalje) neće VAR tehnologiju!
Sudije u Premijer ligi, koje baš i nemaju lepu reputaciju na Ostrvu i u Evropi, ni sledeće sezone (2018/19.) neće imati pomoć video tehnologije.

Tako su izglasali klubovi Premijer lige.

Takozvana VAR tehnologija ovog leta biće korišćena na utakmicama Mundijala u Rusiji, a bila je upotrebljena i na utakmicama FA Kupa ove godine.

Na glasanju učestvovalo je svih 20 klubova iz Premijer lige, a oni su se usaglasili da bi trebalo nastaviti sa naprednim testiranjem o korišćenju ove tehnologije i tokom iduće sezone.

Kako se navodi, VAR tehnologija je korišćena ove sezone u FA i Liga kupu i uočeni problemi na pojedinim mečevima, poput Mančester Junajteda i Hadersfilda, najviše su uticali na odluku da se stopira njeno uvodjenje.

VAR sistem se već koristi u nekim ligama, uključujući u Bundesligu i Seriju A, a biće korišćen i na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Izvor: mondo.rs/B92

Komentari / 0

Ostavite komentar