Vaskršnje radosti najmlađih Srpčana
U organizaciji Narodne biblioteke iz Srpca, a pod pokroviteljstvom lokalne uprave, danas je u ovom gradu organizovana tradicionalna manifestacija „U susret Vaskrsu“ koja je okupila preko stotinu najmladjih Srpčana – štićenika Dječijeg vrtića „Naša radost“, Udruženja „Izvor“ i učenika nižih razreda osnovne škole .
Republika Srpska 05.04.2018 | 22:06
Za sve mališane ovo je bio veliki doživljaj, a posebno za djecu sa posebnim potrebama, koji su imali priliku da posjetiocima pokažu i svoje radove nastale u kreativnim radionicama njihovog udruženja „Izvor“.
„Naša djeca koja imaju smetnje u razvoju danima se raduju ovakvim manifestacijama , naročito obilježavanju vjerskih praznika, jer se druže sa ostalom djecom koja nemaju te probleme“, kaže predsjednica „Izvora“ Mira Tatić. Ona dodaje da ovo udruženje ima solidne prostorije za rad sa djecom, što daje vidljive rezultate u njihovom razvoju.
Svoj doprinos današnjoj manifestaciji „U susret Vaskrsu“ dala su u ovdašnja kulturno-umjetmnička društva „Beli andjeo“, „Motajički vuk“, „Lijevče“, Mladost“ i „Djerdan“, koja su na svojim štandovima predstavili posna jela koja su mogli konzumirati svi posjetioci.
Srbačka Turistička organizacija je u okviru obilježavanja velikog hrišćanskog praznika – vaskrsa, organizovala i tradicionalni mini-sajam rukotvorina, suvenira i drugih unikatnih predmeta koji, uglavnom, karakterišu živog naroda srbačkog kraja. Manifestaciju su pomogli: pekoteke „KVI-KVI“ i „Centar“, pekare „Mane komerc“ i „Sunce“.
U svim hramovima, pored bogosluženja, u nedjelju će se dijeliti vaskršnja jaja, a u nekima, kao što su crkve u Lepenici i Kukuljama biće organizovane i „tucijade“.
(BN)
Komentari / 1
Ostavite komentarSrbac
06.04.2018 05:49Pohvale za akciju i organizaciju. A kada vidite ko je pomogao ovo, onda dođete do saznanja da su te tri pekare jedina privreda u Srpcu.
ODGOVORITE