"Zmajići" grabe ka Evropskom prvenstvu!

Tim Vinka Marinovića zabilježio je četvrtu uzastopnu pobjedu za lidersku poziciju u Grupi 8 kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbal 27.03.2018 | 20:45
Mlada selekcija Bosne i Hercegovine zabilježila je petu pobjedu u kvalifikacijama za šampionat Evrope i to četvrtu zaredom!
Poslije Portugala i dva puta selekcije Velsa, "zmajići" su savladali Lihtenštajn rezultatom 3:0 (1:0) i osamili se na vrhu tabele Grupe 8.

Marinovićeva ekipa je stigla do prednosti na stadionu "Rajnpark" u Vaducu golom Eldara Čivića u 35. minutu na asistenciju Marijana Ćavara.

Početkom drugog dijela, fudbaler Zrinjskog Marijan Ćavar je riješio pitanje pobjednika, da bi Kerim Memija u 70. minutu povisio na 0:3, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade postavljen konačan rezultat - 0:4!

Strijelac je bio Amer Gojak na dodavanje Eldara Čivića!

Ovo je bio drugi trijumf "zmajića" nad Lihtenštajnom u ovim kvalifikacijama s obzirom da su ih izabranici Vinka Marinovića prošle godine deklasirali sa 6:0.

BiH: Muminović, Čivić, Mihojević, Radeljić, Todorović, Demirović, Gojak, Ćavar, Peco, Jukić, Lončar

Rezervisti: Marković, Dujaković, Šerbečić, Memija, Kuzmanović, Mustedanagić, Mulahusejnović.

Izvor: mondo.ba