HOL: PSV-ov troskok ka tituli! Ni krcati De Kajp ne pomaže!

Filipsovci lako izašli na kraj s Fajenordom u gostima - 1:3.

Fudbal 25.02.2018 | 20:00
PSV ide sigurnim koracima ka tituli u Holandiji!

U to možemo da budemo još sigurniji posle trijumfa Filipsovaca u gostima protiv Fajenorda s 3:1 (2:0). Pred krcatim De Kajpom gde nije imala igla gde da padne, PSV je pokazao klasu i kvalitet i relativno lako slavio protiv branioca titule.

Da će ovako biti moglo je da se nasluti već posle pola sata igre. PSV je zaista igrao dosta bolje, a do prednosti je stigao u 23. minutu. Bergvajn je centrirao sa strane, a Arijas je kaznio smušenost u odbrani domaćina.

Već 11 minuta kasnije, gosti iz Ajndhovena su vodili s 2:0. Sada je Bergvajn pogodio posle odlične asistencije Pereiro. A onda je i Pereira pogodio u 58. minutu. Jedini gol, gol nade za Fajenord, dao je Vilena u 53. minutu, ali to je sve ostalo samo na "nadi".

PSV je zaista u ovoj sezoni Eredivizije pokazao da igra najbolji fudbal i potpuno zasluženo ima prednost od sedam bodova u odnosu na Ajaks, 12 u odnosu na AZ, i 23 u odnosu na Fajenord koji igra dosta slabije nego prošle sezone.

Posle današnjeg kiksa Ajaksa, ovo je veliki korak PSV-a ka tituli. Posle kiksa protiv Herenvena u prošlom kolu, PSV se vratio na staze uspeha i hita ka novom trofeju.

Zaista treba pohvaliti navijače Fajenorda na tome kako su popunili De Kajp i kakvu su atmosferu napravili, ali je ovoga popodneva sve bilo u znaku PSV-a.

HOLANDIJA 1 - 25. KOLO