ABA - Igokea: Rajnhart promašio pobjedu u Zagrebu!

Ekipa iz Laktaša je u posljednjoj četvrtini nadoknadila minus od 18 poena i imala šut za pobjedu, ali Kejtin Rajnhart nije bio precizan.

Košarka 11.02.2018 | 21:15
Igokea je prve tri četvrtine odigrala jako loše u odbrani, dok je u napadu, uprkos slabom šutu za tri poena, zahvaljujući sjajnom učinku sa linije slobodnih bacanja (17/17) držala priključak. Ekipa Cibone je fenomenalno šutirala za tri poena (13/23) i početkom trećeg perioda su imali 18 poena prednosti, ali ipak u posljednjem periodu to nisu uspjeli održati.

Igokea je povela sa šest poena razlike, ali su izabranici Dragana Bajića u posljednjim trenucima meča pravili jeftine greške i gubili loptu u ključnim trenucima, te dozvoli Ciboni da sa linije slobodnih bacanja vrati prednost i na koncu matematički obezbjedi opstanak u ABA ligi:

Cibona - Igokea 87:86 (24:19, 20:20, 27:22, 16:25)!

Do sredine prvog perioda ekipe su bile u egalu, da bi poenima Branislava Ratkovice i Luke Žorića domaćini došli do pet poena prednosti. Cibona je u prvoj četvritini šutirala 4 od 5 za tri poena, a Igokea 1 od 5.

Trojka je nastavila da "služi" Cibonu u drugoj četvrtini, dok se Igokea više oslanjala na ulaze i pik igru gdje su Jevtović i Ljubičić pravili dosta problema domaćinima. Krajem kvartala Žorić je predvodio seriju od 8:0 za Cibonu, ali su mu odgovorili Rikić i Rajnhart pa se na odmor otišlo sa pet poena prednosti za Zagrepčane, 44;39.

Drugi period je obilježila i rasprava Marka Ljubičiča i Dragana Bajića na tajm autu. Trener Igokee je svog pleja optužio da je "namjerno izgubio loptu", ali mu je oprostio u trećoj četvrtini i vratio ga u igru.

Rasprava sa trenerom je probudila Ljubičića koji je u trenucima kada je Cibona u trećem periodu baražnom paljbom sa linije za tri poena otišla na 18 poena prednosti bio najborbeniji u svojoj ekipi. "Igosi" su u ovim trenucima izgledali "mekano" i nezainteresovanu u odbrani, ali su ipak uspjeli da se primaknu na deset poena minusa do kraja četvrtine.

Završni period je u sjajnom ritmu otvorio Kejtin Rajnhart koji je na trojku Rozića odgovorio sjajnim fejd-avejom u srcu reketa i trojkom u sljedećem napadu. Cibonu je prestao da služi šut i u posljednji minut se ušlo sa četiri poena prednosti za Igokeu.

Marko Tomas je preuzeo odgovornost i uz faul pogodio "flouter", ali nije pogodio slobodno bacanje a igrači Igokee taj ključni skok na utakmici nisu osigurali i u nastavku akcije fauliran je Žorić koji je bio siguran sa linije slobodnih bacanja i poravnao rezultat, 86:86.

Do kraja meča jedini poen sa linije za slobodna bacanja je postigao Ratkovica, a trojku za pobjedu, uz odličnu odbranu Tomasa, je promašio Kejtin Rajnhart.

Najbolji u redovima domaćih je bio Luka Žorić koji je postigao 19 poena uz sedam skokova, dok je najbolju partiju za ekipu iz Republike Srpske pružio Kejtin Rajnhart sa 17 poena i šest asistencija.

Igokea, nakon pauze zbog kup takmičenja i FIBA kvalifikacija za Mundobasket, u narednom kolu 5. marta u Laktašima dočekuje aktuelnog šampiona ABA lige, ekipu Crvene zvezde.

STRIJELCI

Cibona: Bilinovac 11, Uljarević 14, Ratkovica 11, Žorić 19, Novačić 11, Rozić 12, Tomas 9.

Igokea: Ponjavić 4, Artis 10, Gajić 2, Rajnhart 17, Jevtović 16, Ljubičić 12, Rikić 14, Preston 8, Šibalić 3.

Crvena zvezda - Zadar 18.00

TABELA: Zvezda 16-3, Budućnost 16-4, Cedevita 15-5, Mornar 12-8, Partizan 10-10, Zadar 9-10, FMP 9-11, Olimpija 8-12, Mega 7-13, Igokea 7-13, Cibona 7-13, MZT 3-17.

Izvor: mondo.ba