ABA 2: Bosni drama u duelu evropskih šampiona!

Split ostao bez šansi za plasman na Fajnal for druge Jadranske lige! Drama u Sarajevu: Bosna dobila Split! “Studenti” u dramatičnom posljednjem minutu stigli do pobjede 77:75 nad Splitom.

Košarka 09.02.2018 | 08:15
Split je prokockao šansu da se u uključi u borbu za Fajnal for druge Jadranske lige pošto je na gostovanju izgubio od Bosne sa 77:75 u utakmici 17. kola.

Sa druge strane, za košarkaše Bosne ovaj duel nije imao takmičarski značaj jer su još ranije ostali bez šansi za plasman na završni turnir.

U veoma uzbudljivoj završnici utakmice u hali Skenderija pobedu domaćinu osigurao je Haris Ćurevackoji je osam sekundi pre kraja pogodio dva bacanja za 77:73.

Maksim Šturanović je sa 18 poena predvodio Bosnu, četiri manje dao je Kori Bredford, dok je Ćurevacutakmicu završio sa 13 poena. Najefikasniji u Splitu bio je Mateo Kedžo sa 24 poena, a Majklin Skot dao je 14 poena.

Bosna se tako revanširala Splitu za poraz u prvom delu sezone, kada je hrvatski predstavnik slavio posle tri produžetka.

Tri produžetka igrala su se u prvom duelu Splita i Bosne u prvom dijelu sezone, a Dalmatinci su na kraju slavili 107:106.

Ovog četvrtka Bosna se revanširala pobjedom u ništa manje uzbudljivom meču 17. kola Druge ABA lige.

BOSNA - Split 77:75 (26:19, 16:22, 18:14, 17:20)

Košarkaši Bosne furiozno su otvorili meč i poveli 17:4, ali su splićani krajem prve četvrtine uspjeli da smanje zaostatak na 26:19, a potom u drugoj četvrtini i da se potpuno vrate u meč.

Od tog trenutka bila je to rezultatska klackalica i ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do podljednjeg minuta.

Vodio je Split 71:70 na samo 40 sekundi do kraja meča, a onda je Kori Bredford preokrenuo na 73:71.

Do kraja utakmice viđena je penal završnica, a Haric Ćurevac bio je sva četiri puta uspješan sa linije slobodnih bacanja i sačuvao je pobjedu svojoj ekipi – 77:75.