ITA: Roma tone sve dublje, slavlje Sampdorije u Rimu!

Fudbaleri Sampdorije pobedili su u Rimu domaću Romu sa 1:0, u utakmici 22. kola italijanskog prvenstva.  Kad nije htela Roma, Sampdorija jeste! "Vučica" je propustila veliki broj šansi do trenutka kada je Zapata postavio konačan rezultat - 0:1! Vreme je da „padaju glave“ u Rimu! Vučica poražena od Sampdorije na Olimpiku, što će najverovatnije predstavljati kap koja je prelila čašu u Večnom gradu.

Fudbal 29.01.2018 | 11:00
Jedini gol postigao je Duvan Zapata u 80. minutu.

Muru je centrirao, a odlični Kolumbijac bio na pravom mestu i tako lako poslao loptu u gol.

Fudbaler Rome Alesandro Florenci promašio je jedanaesterac u 39. minutu.

Sampdorija je ostvarila 11. pobedu u prvenstvu i zauzima šesto mesto na tabeli sa 37 bodova.

Roma je nastavila niz loših rezultata i peta je na tabeli sa 41 bodom.

Nastavljena je rezultatska kriza rimske "vučice"! Na posljednjih šest mečeva Roma nije upisala nijednu pobjedu i poprilično je kompromitovala svoje težnje ka plasmanu u Ligu šampiona.

Imali su domaći dobru priliku da se trijumfom nad Sampdorijom izjednače sa Interom na četvrtom mjestu na tabeli poslije kiksa milanskog tima u dvoboju sa SPAL-om (1:1), ali su ostali kratkih rukava uprkos mnoštvu prilika, čak su promašili i penal...

Đenovljani su osvojili tri velika boda na "Olimpiku" pogotkom Duvana Zapate u 81. minutu i učvrstili se na šestoj poziciji koja vodi u Evropu.

Roma - Sampdorija 0:1 (0:0)

Prvo poluvrijeme je po prikazanoj igri apsolutno pripalo gostima iz Đenove, dok je u drugih 45 minuta bolja bila Roma, ali su osim strijelca Zapate, najveći heroji sa „Olimpika“ bili golmani oba tima – Brazilac Alison Beker i Sampin čuvar mreže Emilijano Vivijano.

Rimljani su poprilično nonšalantno ušli u meč i u prvih 20-ak minuta ih je takav pristup mogao skupo da košta, ali na njihovu sreću nisu stekli zaostatak poslije nepreciznog udarca Đanluke Kaprarija, ali i odlične odbrane Brazilca Alisona Bekera nakon šuta Edgara Bareta.

Brazilski čuvar mreže je svakako najzaslužniji što već u prvom poluvremenu gosti iz Đenove nisu stekli ubjedljivu prednost s obzirom da je u još nekoliko navrata odlično odbranio udarce Duvanu Zapati iz peterca, te dva puta u istom napadu Kaprarija...

Ostvario je samo u prvih 45 minuta čak sedam odbrana!

"Vučica" u prvom dijelu nije dobro izgledala na terenu, posebno u odbrani, mada je defanzivac Konstantinos Manolas uspio da pogodi mrežu Sampdorije u 33. minutu.  Ipak, gol je opravdano poništen zbog velikog ofsajda.

Opravdano je dosuđen i penal za Romu samo pet minuta kasnije kad je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Poljak Bartoš Berežinski, a odgovornost sa "bijele tačke" preuzeo Alesandro Florenci.

Međutim, sjajno je reagovao golman Đenovljana Emilijano Vivijano i odbranio kazneni udarac!

Probudili su se izabranici Euzebija Di Frančeska u finišu prvog dijela i preko Stefana El Šaravija imali novu sjajnu priliku, međutim, ponovo je na visini zadatka bio čuvar mreže Sampe.

Vivijano je spasio Đenovljane barem četiri, pet puta u nastavku odbranivši „zicere“ Turčinu Čengizu Underu, Lorencu Pelegriniju i Edinu Džeku, čiji je transfer u londonski Čelsi i dalje „na čekanju“, a kapiten Bosne i Hercegovine je večeras gotovo bio neprimjetan.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov igrao je svih 90 minuta za Romu i uspio da zaradi žuti karton.

I kad se činilo da je neminovan remi, pogodak u „vječnom gradu“ postigli su izabranici Marka Đampaola zahvaljujući Nikoli Muruu, koji je prošao po lijevoj strani i na drugoj stativi pronašao Zapatu, a njemu nije bilo teško da je proslijedi u praznu mrežu za sedmi gol ove sezone - 0:1.

Navijači su nezadovoljni klupskom politikom, ali i igrama ekipe Euzebija di Frančeska. Roma ni kao klub ni kao tim više ne deluje ozbiljno, a veliku krizu u Večnom gradu dodatno će produbiti večerašnji poraz od Sampdorije na Olimpiku - 0:1 (0:0).

Tifozi rimskog kluba nisu baš naviknuti na trofeje, ali ne trpe loše rezultate, neubedkjivu igru i gazde koje vode računa isključivo o sopstvenom džepu, pa je realno da bi već od sutra u mogle da „padaju glave“ u glavnom gradu Italije.

Kolateralna šteta će najverovatnije biti Euzebio di Frančesko. Možda i najtalenotvaniji trener Italije nikako ne ispeva da se izvuče iz krize u kojoj je upao njegov tim. Roma nije slavila još od mršavog minimalca protiv Kaljarija 16. decembra prošle godine, večeras su Rimljani silno želeli da konačno prekinu taj užansni niz, zbog čega su pomalo i bezglavo napali u drugom poluvremenu, a to je Sampdorija umela da kazni i golom Duvana Zapatedođe do velika tri boda.

Gosti iz Đenove su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, kada je golman Rome Alison Beker sa nekoliko čudesnih intervencija sačuvao domaći tim od sigurne kapitulacije. Vučica je posle svega mogla i da vodi, ali je Alesandro Florenci promašio jedanaesterac u 39. minutu.

Ekipa Marka Đampaola se u nastavku meča potpuno povukla, vervatno i svesno kako bi iz kontranapada ugrozila protivnika. Vučica je napadala svim silama, šanse su mašili Under, Džeko i Pelegrini, a onda je usledio trenutak koji je šokirao Olimpiko. Roma nije uspela da iskoristi poraz Lacija u Milanu, pa je ostala na pet bodova zaostatka od gradskog rivala, odnosno tri od četvrtoplasiranog Intera.

Sampdorija je još jednom pokazala da ove godine želi da izbori plasman u evropska takmičenja, a ostaje da se vidi da li će možda uspeti da se uključi i u borbu za četvrtu poziciju.