FA Kup: Sančez debitovao pred 5.000 navijača!
Najnovija akvizicija Mančester junajteda debitovala na stadionu četvrtoligaša. Aleksis debitovao asistencijom, Junajted isprašio Jeovil! Murinjo u 2018. godini ne zna šta je primljeni gol! Crveni đavoli lagano izborili prolazak u narednu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja - 4:0.
Fudbal 26.01.2018 | 23:38
Sančez je tako odmah zabeležio asistenciju na "Huiš parku" pred oko 5.000 navijača u lakoj pobedi "crvenih đavola" protiv četvrtoligaša - 4:0 (1:0).
Dugo su igrači Jeovila "odolevali", ali kada je Markus Rašford postigao gol u 41. minutu sve je po njih postalo lakše. Sančez je potom u 61. asistirao Anderu Ereri, a njegov zamenik Džesi Lingard i Romelu Lukaku su se "upisivali" u finišu meča.
Junajted je tako prošao u petu rundu ovog takmičenja, kao i Šefild venzdej koji je ove večeri bio bolji od Redinga (3:1).
Aleksis Sančez je probio barijeru zvanu debi u dresu Mančester junajteda, pa će biti daleko rasterećeniji u derbiju sa Totenhemom naredne srede. Crveni đavoli su lagano prošli u petu rundu FA kupa, pošto su na gostovanju savladali četvrtoligaša Jeovil sa ubedljivih 4:0 (1:0).
Ostvareni rezultat na kraju nije baš pokazao jasnu sliku kompletnog toka utakmice, s obzirom da su gosti poslednja dva gola postigli u 89. i četvrtom minutu nadoknade, ali je u svakom trenutku utakmice bilo jasno da je Mančester junajted za dve klase bolji protivnik.
Sančez je zaigrao na levom boku napada Crvenih đavola, a upravo od njega je krenula akcija kod gola Markusa Rašforda u 41. minutu utakmice. Čileanac je dodao loptu do mladog golgetera, koji je u prvi mah ostao bez nje, ali je uspeo da iskoristi nepažnju protivničke odbrane i matira Krisjaka.
Ipak, veliko pojačanje iz Arsenala je premijernu asistenciju zabeležilo u nastavku drugog poluvremena. Aleksis je tada povukao još jednu kontru svog tima, lagano predao loptuEreri, a ovaj preciznim udarcem rezrešio pitanje pobednika.
Murinjo je ubrzo umesto startera Mate i Sančeza na teren poslao Lingarda i Lukakua, čijim su golovima favorizovani gosti postavili konačan rezultat večerašnje utakmice.
Srpski vezista Nemanja Matić je presedeo utakmicu na klupi za rezervne igrače, Portugalac je promešao karte i u odbrani, ali Crveni đavoli ni u šestoj uzastopnoj utakmici nisu vadili loptu iz svoje mreže.
Izvor: mondo.rs/mozzartsport
Komentari / 0
Ostavite komentar