Federer: Kad bih uzeo još jedan GS prije penzije...!

Švajcarac će se u nedelju boriti za 20. grend slem trofej u karijeri.

Tenis 27.01.2018 | 09:30
Rodžer Federer već odavno se zlatnim slovima upisao u istoriju tenisa kao najtrofejniji igrač na grend slem turnirima.

Do sada ih je osvojio 19, što je apsolutni rekord, a u nedelju će pokušati da stigne i do 20. pehara.

Iako ima 37 godina, Federer je na dobrom putu da "zaokruži" broj najvrednijih trofeja.

Nalazi se na korak od velikog uspeha i odbrane prošlogodišnjeg pehara na Australijan Openu.

Hjeon Čung iz Južne Koreje predao mu je zbog žuljeva duel polufinala, pa će u nedelju od 9.30 časova po srednjeevropskom vremenu igrati finale protiv Hrvata Marina Čilića.

"Znam koliko je teško osvojiti neki od najvećih turnira. Godinama su me Novak Đoković i Rafael Nadal blokirali na tom putu", rekao je Federer uoči finalnog meča.

Sada se nalazi "oči u oči" sa novim trofejom.

"Bio bih veoma srećan kada bih osvojio još jedan grend slem trofej pre odlaska u penziju. Sada sam na meč od toga", poručio je Federer, koji je pet puta podizao pehar u Melburnu.

U karijeri je osvojio 95 turnira, uključujući i zlatnu i srebrnu olimpijsku medalju i pehar Dejvis kupa.

"Većinu trofeja držim kod kuće. Ali nisu baš svi na okupu. Imam lep trofejni kabinet i ponekad kada prolazim pored pomislim 'vau', a ponekad samo kažem 'to je samo tenis".Ponekad kad nam prijatelji dođu u posetu posmatramo sve osvojene trofeje i olimpijske medalje i osećam se dobro, mada znam koliko sam naporno radio da ih osvojim", rekao je drugi igrač sveta.

Izvor: mondo.rs