FA Kup: Norič odoleo, Čelsi mora još jednu utakmicu!

Fudbaleri Čelsija nisu uspeli da se plasiraju u šesnaestinu finala FA kupa, pošto su na gostovanju Noriču odigrali bez golova – 0:0.  Drugoligaš poslao Čelsi na popravni! "Plavci" će morati ponovo da igraju utakmicu 3. kola FA kupa.  Čelsi nastavla da muči samog sebe: Batšuaji, definitivno si otpisan! Plavci ponovo razočarali, ovoga puta u FA kupu.

Fudbal 06.01.2018 | 21:00
Kanarinci su uspeli da odole šampionu Premijer lige i izbore drugu utakmicu, koja će biti igrana na ‘Stamford Bridžu’.

Na stadionu ‘Kerou roud’ viđena je veoma tvrda i neizvesna utakmica, iako je Antonio Konte izveo poprilično jaku postavu – jedinu dobru priliku imao je David Luiz u 77. minutu, kada je izveo slobodan udarac, ali zamalo prebacio prečku.

Fudbaleri Mančester sitija morali su malo više da se oznoje da bi izborili plasman u 4. kolo FA kupa, ali su uspeli.

Za razliku od njih, igrači Čelsija moraće na popravni, iako su imali mnogo lakši posao.

"Građani" su igrali protiv ovosezonskog otkrovenja Premijer lige, sedmoplasiranog Barnlija, dok su "plavci" za rivala imali trinaestoplasirani tim Čempionšipa - Norič.

Gosti iz Londona su bili opasniji, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali je domaćin uspeo da sačuva svoju mrežu - 0:0, pa će se ova dva tima ponovo sastati na Stamford Bridžu za desetak dana.

Antonio Konte izveo je prilično jak sastav od prvog minuta, međutim, 15 šuteva, od kojih sedam u okvir gola, nije bilo dovoljno za pobedu Čelsija ove subote.

Ako nešto nije bilo potrebno Čelsiju, onda je to ponovljena utakmica treće runde FA kupa sa Noričom. Plavci večeras u izmešanom, ali dovoljno kvalitetnom sastavu nisu uspeli da savladaju Norič na Kerou Roudu, pa će se pitanje prolaska u narednu rundu odlučiti u ponovljenoj utakmici na Stamford Bridžu – 0:0.

Čini se da je Miši Batšuaji propustio i poslednju šansu da ubedi Kontea da na njega može da računa u nastavku sezone. Konte je u navali, pored belgijskog internacionalca stavio i Viljijana i Pedra, ali su i oni bili samo bleda senka večerašnje predstavlje.

Plavci su bili bliži golu, pokušavali su na sve načine da dođu do pobedonosnog pogotka, ali im se u nekoliko navrata isprečio i raspoloženi Angus Gan. Konte je u završnici meča pokušao sa Moratom, ali ni Španac nije imao rešenje za protivničku odbranu.

Sa druge strane, Kabaljero nije imao nikakvog posla, jer je domaćin nije uspeo da uputi nijedan udarac u okvir gola, pa će na gol liniju najverovatnije opet u ponovoljenom meču.