Serena, ipak, ne brani titulu u Melburnu!

Američka teniserka Serena Vilijams odustala je od nastupa na prvom Grend slemu u sezoni.

Tenis 05.01.2018 | 12:15
Serena, ipak, ne brani titulu u Melburnu!
Serena se vratila na teren prošle nedelje posle porođaja u septembru, ali je izgubila egzibicioni meč protiv Jelene Ostapenko u Abu Dabiju.

Slavna Amerikanka je odluku o povlačenju sa Australijan opena obrazložila rečima da nije u potpunosti spremna za turnir.

"Moj trener i celokupan tim su mi uvek govorili da idem na turnire samo kada sam sigurna da mogu da doguram do samog kraja. Mogu da se takmičim, ali ne želim da budem samo učesnik, želim znatno bolje od toga, zato mi je potrebno malo više vremena", istakla je Serena. 

Turnir u Melburnu startuje 15. januara i ove godine će dobiti novog šampiona u ženskoj konkurenciji, pošto je prethodni osvojila upravo 36-godišnja Amerikanka. 

"Sećanje na prošlogodišnji turnir ću uvek nositi sa sobom, a Olimpija i ja se radujemo povratku u Melburn. Cenim podršku i razumevanje navijača i svih ostalih na Australijan openu", dodala je. 

Vilijamsova je tokom karijere sedam puta osvajala Australijan open.

Izvor: B92

Komentari / 0

Ostavite komentar