Smijenjen sa čela veterana Srpske
“Organizatori te ujdurme imaće posla sa sudskim organima po pitanju zloupotrebe, falsifikata, lažnog predstavljanja, jer konkretno Dragan Savić koji je to gore organizovao nije veteran RS, po odluci Suda časti koja je stara već 15 dana“, rekao je predsjednik Udruženja veterana RS Duško Vukotić.
Republika Srpska 11.12.2017 | 07:53
Kažu da Vukotić ne odgovara na njihove pozive.
“Mi njemu zamijeramo zloupotrebe i politizaciju Udruženja, ja ovo naglašavam politizaciju, čini mi se da je ona teža od finansijskih malverzacija i zloupotreba, samovolje, voluntarizma, jednostavno pravi kino od ovog Udruženja, što mi ne možemo dozvoliti”, rekao je predsjednik Skupštine veterana RS Dragan Savić.
Jedini sam legitiman predstavnik veterana, poručuje iz Banjaluke Duško Vukotić. Za vanrednu sjednicu kaže da je nelegitimna i da nema potrebne većine za njeno održavanje.
“Organizatori te ujdurme imaće posla sa sudskim organima po pitanju zloupotrebe, falsifikata, lažnog predstavljanja, jer konkretno Dragan Savić koji je to gore organizovao nije veteran RS, po odluci Suda časti koja je stara već 15 dana“, rekao je predsjednik Udruženja veterana RS Duško Vukotić.
Savić poručuje da je Vukotićev Sud časti, danas u Istočnom Sarajevu dobio novo ime Sud beščasti. Smijenjenom predsjedniku, kako kaže, i on sprema krivičnu prijavu i to zbog pronevjera desetina hiljada maraka. Vukotić tvrdi da su to klevete, a kao najjači argument mu je nedavna posjeta Poreske uprave koja je češljala finansije Udruženja dvanaest dana.
“Od perioda 26. maj ’12 kada smo nastali, do 1.novembra ove godine i našao pozitivno stanje, dakle nijedan od navoda za koju mene kleveću ne postoji u tom izvještaju, u izvještaju poreske uprave”, rekao je predsjednik Udruženja veterana RS Duško Vukotić.
“Samim tim što nema blagajnika, što je sam potpisnik je dovoljan kriminal za svaki sud i za svako tužilaštvo”, rekao je Dragan Savić, predsjednik Skupštine veterana RS.
I dok su se veterani smjenjivali i prijetili sudovima, u Banjaluci je formirano još jedno udruženje. Potomci veterana izabrali su svoje rukovodstvo, koje je dobilo podršku oba zavađena bloka.
Izvor: SB
Komentari / 56
Ostavite komentarpravi veteran
11.12.2017 07:03Lakrdija na sve strane,fuj.
ODGOVORITERe
11.12.2017 07:43Cuj potomci. E svasta.
coja1
11.12.2017 08:30Evo jos malo pa ce biti osnovano udruzenje...Potomci, potomaka veterana RS-a
re re
11.12.2017 11:40Hitler imao svoju omladinu, Pavelić svoju mladež, drug Tito svoje pionire sad će Dodik imati svoje potomke. Sve je zavadio i podijelio sad će preko ovih idiota podijeliti i djecu. Kupuju se uniforme za djecu da se postroje 9.januara u Banja Luci, pa će uniformisana djeca biti "patriote" a ona druga "izdajnici"
Kriminalci na sceni!
13.12.2017 07:38Prava katastrofa je tek predsjednik tzv. Veterana Banjaluka. U pitanju je izvjesni Zeljko Moilinkovic, konobar iz Slatine, dakle nije uopste, cak ni stanovnik opstine Banjaluka. Ovaj notorni prevarant je tokom rata u sastavu 1. oklopne brigade bio vise puta protjerivan i zatvaran i to svi pripadnici ove jedinice dobro znaju. Istovremeno je clan vise politickih parija (kako je to uopste moguce?), te se tako pred prosle lokalne izbore uclanio i u NDP, misleci da ce Radojicic izgubiti izbore od Cavica - toliko o vjernosti SNSD-u. Eto, takvom prevarantu grad Banjaluka placa ogromne prostorije u centru grada, gdje on sa grupom banjaluckih desperadosa radi kriminalne poslove, dok porodice poginulih boraca nemaju sta da jedu, a isto se odnosi i na invalide i demobilisane borce.
Borac 1 Kategorije
13.12.2017 09:32Pitaj te Ljude iz Banja luke sta je ovaj tip dobio Nije imo 20 maraka za goriva da dodje na sastanak sa Acom Prelicem covjek ga doveo do Banja Luke a on im noz zabio u ledj.To svi znaju i koliko je dobio u kesu i koju uslugu da izda Borce.Necojek teski.Sve treba otjerati a pogotovo iz Banjalucke boracke organizacije i postaviti cestite i nekorumpirane ljude koji ce paziti na borce i DJECU POGINULIH BORACA.
Неко
13.12.2017 15:12Фуј.
boki
11.12.2017 07:08Moze li jos koje jadno udruzenje ne bi li se prodali najvecem manipulatoru medju nama!! I taj Vukotic nije dugo bio borac-pravednik. Cim mu je GAZDA zaposlio zenu,krenuo je njegovim putem. Ama more,MRS i p...u ma....nu!
ODGOVORITERe Boki
11.12.2017 07:27Svaka cast na komentaru Boki.Bijeda se usuti cim dobi zena posao u Doboju.Ljigavac je to veliki
Borac RS prve kategorija
11.12.2017 07:28Vukotic je castan kao sto je i Curguz bijo za borce pa pogledajte gdje su danas sram ih bilo
re
11.12.2017 08:17Nezna se ko je veći ljigavac Ćurguz ili ovaj , fuj.
Čiča sa Romanije
13.12.2017 07:54Tako je Boki, sve si upravu. Taj Vukotić je obični jadov!
DULE
13.12.2017 12:27Koju je zapolio od TRI, koliko se puta ženio !!
re Dule
13.12.2017 13:04Kažu ima volju da se ženi, ali nema alata da ih održava. Zato ga i napuštaju žene + što je bizgov.
Papak na svakom koraku
11.12.2017 07:27Kad se ustolicio, nije se vise culo za te veterane. I trebalo ga je smijeniti, j.bo ga papak.
ODGOVORITEHaris
11.12.2017 07:28U ovim udruženjima najmanje ima boraca samo muzu pare od države.
ODGOVORITESrbin
11.12.2017 09:12Haris kaže: "U ovim udruženjima najmanje ima boraca.Samo muzu pare od države". E brate Harise blizu si suštine. Ja bih te samo malo korigovao: SAMO MUZU PARE OD NARODA! I sve je tako gdje god se okrenete u ovom "Tamnom vilajetu". Prevara, prevara, prevara,..., pa opet ispočetka, prevara, prevara i samo prevara! Sve funkcioniše na principu prevara. Prevara je postala naš način života i oni koji se ne mogu po tim "pravilima" ponašati zaista se neviđeno pate na ovim prostorima. Ajnštajn, Nikola Tesla, i mnogi drugi svjetski umovi bi ovdje i danas bili paćenici najvišeg reda. Da ne biste bili paćenik (ovdje i danas) imate samo dvije opcije: 1. morate biti prostak ili budala; 2. morate pobjeći odavde. Nema treće mogućnosti. Izvinjavam se (jako malom broju) građana "Tamnog vilajeta" koji ipak svojim poštenim radom uspijevaju koliko-toliko normalno funkcionisati. Ali takvih je zaista zanemariv broj u ukupnoj strukturi stanovništva.
vid
11.12.2017 09:40zato što vlast u njima vidi još jednu grupu glasača koji kao udruženje dobijaju narodni novac sa budžeta a glasaju za našu opštu propast. Ova sva udruženja treba isključiti iz finansiranja, inače udruženja treba finansirati samo ona koja imaju konkretan opštepriznati plan i izvršenje tog plana, sve ostalo su papci koje koriste vlasti???
veteran
11.12.2017 07:30Kad je počeo da arlauče, ženu mu zaposlili u policiji u Doboju. U miniću svaki dan dolazila na posao, nijedan načelnik joj nije smio ništa. On se zaposlio negdje u narodnoj skupštini RS. Koja je to baraba....
ODGOVORITEPoznavalac
11.12.2017 07:43Jesi izveo demonstacije protiv Ćurguza, a poslije sa njim sjedio. Za to si dobio novac oko 80 000 KM i zaposlenje supruge i još toga. Tako je i Budo Stanković, pa gdje je sada. Prebijen ko pas, izdaje mu se imanje Kej, a on jeli živ Boga pitaj. ili se krije ko pas i nekada kada ga SFOR ulovio, on utekao iz vozila. Tražio da ide u WC i krijo se u Šupnjarima. Proćete svi ko Budo, Čađo, Džombić. Prevaspitavanje u Kalderi u kojem Baja lično bije nogom. Njegova će biti zadnja i svi ćete u Zenicu i Foču via Tunjice...
ODGOVORITEOpet ja
11.12.2017 08:06Re poznavalac iz tvoje glave u bozije usi ako je to istinito sto komentarises puno si me raspolozijo ovao porano i dan ce mi sav proci u raspoloznju
Karadoz
11.12.2017 07:46Veteran je izraz koji potiče od latinske riječi vetus (star)
ODGOVORITEdeo
11.12.2017 07:54To treba sve u nekakav tor zatvoriti na celu sa bajom posto su zatvori mali...te tvorevine pravi dodik da bi oslabio moc boracke kao i sva te silne stranke sa istim ciljem
ODGOVORITEMilkan
11.12.2017 08:12ja mislim da zacetnik pokreta papaka Jovan Mitrovic ni sanjao nije koliko ce njegov pokret postati popularan. I najveci tor danas je premali da primi sve zainteresovane.
ODGOVORITEMilkan
11.12.2017 08:40Izvinjavam se, nije Jovan nego Vojin. Jovanu svaka čast, jedan je od najpoštenijih na ovim prostorima.
Eh
11.12.2017 08:41Prvi papak RS je bio Kalabic kad je, kako je sam izjavljivao u medijima, za 100,000KM napustio DNS i presao kod Mile. To je bio pocetak politicke korupcije a samim tim i propasti RS.
replika
11.12.2017 09:54Prvo je iz SP u SDS presao predsjednik NDPa....
ja
13.12.2017 12:30Tako je, Jovan je častan čovjek...
Milan Modrica
11.12.2017 08:20Neka ovaj Vukotić pročita ove komentare o sebi i ako ima imalo morala, ali ga nema, nebih se trebao vise oglasiti..
ODGOVORITEJoshka
11.12.2017 09:06''Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!' Ivo Andrić
Realista
11.12.2017 08:37Vukotiću nikad se nećeš dozvati pameti. Fukara bio i ostao.
ODGOVORITEtenkista
11.12.2017 08:55Osnovano Udruženje Potomaka Veterana Republike Srpske (POVERS) Za Predsednika je imenovan Miljenović Velimir iz Bijeljine . Po nekim saznanjima ,otac Miljenovića niti jedan dan nije učestvovao u odbrambeno-otadžbinskom ratu...
ODGOVORITEKaradoz
11.12.2017 09:20Hajd kontam to udruzenje veterana al udruzenje potomaka veterana? pa to mu dodje kao onda pomocnik nosioca partizanske spomenice..
Fuj
11.12.2017 09:40Šta potomci rade , koja je to beznačajna organizacija, dobijaju li i oni pare iz budžeta za finansiranje.bandi nikad kraja , sve to smrdi od glave i vođe UZP Kim Dode.
NEKO IZ MASE
11.12.2017 09:13Sve go lopov do lopova na čelu sa propalim kriminalcem dodikom!
ODGOVORITEJASNO JE
11.12.2017 09:14Oni osnuju udruženje sa ciljem da rješavaju svoja životna pitanja,pa tako do podne pričaju jedno a od podne drugo.Ovaj Vukotić je bio žestok kritičar vlasti a odjednom se ušutio.Lakrdija!
ODGOVORITEsarajlija
11.12.2017 09:30ja kako se brukaju...sva udruzenja,bilo kod Bosnjaka,Hrvata i Srba treba ukinuti i zakonom zabraniti.jebo vad vise rat i stradanja,proslo cetvrt vijeka a oni jos seru o ratu
ODGOVORITEUcesnik Rata
11.12.2017 09:41U Banjaluci su napravili spisak ljudi koje su reketirali kao pomoc za opremanje prostorija u kojima sedi Vukotic Tu ce biti i restoran prostorije su 150 kvadrata Raspitajte se ko je predsednik veterana u Banjaluci ko je sta je sta je radio gde je bio Kakva je uloga Lubure u pravljenju spiska Jadni smo mi na sto spadosmo Sram bilo boracke i njima je Rogic 20 godina pun kao brod Gde sad Smitran Onaj vladike Jefrema brat Milutinovic citav rat sedeo u zgradi korpusa stara zgrad vlade vodio radio krajunu on i stevandic sad on predsednik udruzenja staresina General Keserovic na celu odeljenja za boracka pitanja u opstini BORCI CASNI LJUDI PROGLEDAJTE OCIMA
ODGOVORITEžika ž
13.12.2017 08:52Taj Milutinović nije brat Vladike Jefrema!!!!!
pantic dusan
11.12.2017 09:54Dobio Duki Vukotić inspiraciju za sud (bez)casti kad je bio u Hagu koji u
ODGOVORITEdusan pantic
11.12.2017 10:02Cuj sud casti a sudi u osusustvu bez prava na odbranu sto u Statutu Veterana pise
ODGOVORITE055
11.12.2017 10:04Vule žali se Dodiku,idu izbori možda i usliši,jer vi i slični vama na čelu sa Dodikom radite na rušenju BORS-a jedine legitimne organizacije boraca u odno su na sva hibridna udruženja.Neka Vukotić obezbjedi podršku u Zvorniku i biće OK!!! PS.Zna se ona narodna,vulgarna,: "Ko ide za muvom stigne u g..na!"
ODGOVORITEHajduk
11.12.2017 11:53Kada prodas obraz za pare ,nema vode kojeg ce oprati ,samo sve je to smisljeno da usitni i omalovazi Bors iako ni tu necvjetaju ruze.
Brodski veteran
11.12.2017 11:47Vukotić spominje sud "časti", sigurno je naš predsjednik veterana iz Broda predsjednik suda jer njemu je čast i poštenje na prvom mjestu i jako poštuje svoje saborce a pogotovo njihove žene. Divan smo skup "poštenih" ljudi.
ODGOVORITEVeljo
11.12.2017 13:00Ja osnivam udruzenje UNUCI VETERANA VRS izvolite
ODGOVORITEjovanmilanovic10962
11.12.2017 16:30Sve sami lopovi za cetri godine nisu nisu osetili rat vec pljackali i varali posten narod i sad opet hoce da urade isti sistem zato nemoj te verovati njima vec svi borci ove kategogije da nadu pravog covjeka da ih zastupa i curguz nije nista bolji od ovih vec cuva svoju fotelju borac. Citav rat a sada niko i nista nikakva prava nema poz od P1jovana
ODGOVORITEMS
11.12.2017 17:08Casni borci, klanjam vam se, ogradite se od bajine politike, baja i bajici uzivaju i pljackaju ono sto ste vi na celu sa generalom Ratkom stvarali i branili.
Hajduk
11.12.2017 18:28M ,kakav Curguz ,on je proslo vrijeme ,Savcic ,gen. se nesto usutio ,u stvari ,njegova izjava na T.V.Alternativna ,mislim ,je ,,da borci prv ,kategoije su administrativno kategorisani ,kao nije to u redu .Pa ako nije generale ,a ti Borce fino postroji ,knjizice vojne u sake ,pa da se pogledamo ko je gdje bio .Uostalom svaka Brigada je imala evidenciju Boraca prve linije .Tu nema greske ,a , ima ispisak DEZERTERA ,zato ,generale uvrijedili ste prave Borce .Takodje imaju spiskovi ranjenih i samoranjavanja ,i to treba ispitati ,takodje i pogibije koje nemaju veze sa ratom .Nemam nista protiv retnih ivalida ,ali ,30 ,Posto ,su postali ,,cackajuci mecku,,bez razloga ,to jest tragicno ,ali ,cim se ,,Kaze vojni invalid ,cast Pravima ,odmah su tu i oni .Za njih ,treba posebn tretman ,dosta je toga ,i Jos nesto <Borci koji su psihicki oboljeli ,njima su oduzeta sva prava INVALIDITETA ,a koji imaju dokumentaciju iz RATA ,imali su novcane naknade ,bar simbolicno koje su volsebno ODUZETE .U,najgorem slucaju dobili su 20 Posto ,za koje nema nikakve naknade ,i nisu R.vojni invalidi ,vec samo Vojni .To je velika Sramota i nepravda .Iza svake svoje rijeci Stojim ,jer je to notorna cinjenica i molim da se to objavi Javno ,pogotovo B.N. Za ,svaki dialog sam spreman .Hvala .
Roki
11.12.2017 16:45Srpska posla, ja kakvih majmuna ima, ne shvatljivo.
ODGOVORITEBOBA
11.12.2017 19:46DUŠKO DA NISI SLUČAJNO U PARKU .ODVRATAN LIK. ŠTA JE PRIČAO PA LIZAO BOŽE ME SAČUVAJ OVAKVIH ULIZICA.
ODGOVORITEBoća Modriča
13.12.2017 05:31Vukotiću,pre svega izgubio sam poverenje poodavno u tebe kao čoveka,a sa druge strane svi veterani su očekivali da ćeš uraditi ono o čemu smo se dogovarali,a to je da se unapredi lik i delo sve i jednog ratnog veterana u RS.oj,dakle da se povede briga o ljudima koji su stvarali RS i izvojevali slobodu!E ti si očito azamenio teze pa si samo sebe i svoje zbrinuo adekvatno a seo si sa najvećim ološem da bi došao do ličnog cilja,eto to nemože tako.Uvažavajući tvoj trud i dosadašnju borbu mislim da je najbolje da lepo podneseš izveštaj skupštini o radu i onda ostavku.Nebi trebao da ove silne komentare i mišljenja veterana ignorišeš jer oni su te i izabrali oni će te i skinuti .
ODGOVORITERe Boca
13.12.2017 08:39E moj Boca. Nisi ti jos svjestan koja je to faca. Skolovan i slatkoreciv, vrhunski prevarant. Jako nestabilna licnost, spreman na sve. Ko ga ne zna nije ga ni izradio. On je borcima jedna od zescih podmetacina. Zvornik je njega dobro osjetio. Zna da se proda. Kad ga shvate promjeni sredinu.
Manipulator
13.12.2017 06:00I ispravno ovaj kreten Vukotić je Dodikom i SNSDeov čovjek gatalica i manipulator.Sta se desilo pozitivno za birački kategoriju nista a ma baš ništa fuj.
ODGOVORITEDULE
13.12.2017 10:51Ništa novo za Vukotića...kriminalom se bavi decenijama i nikom ništa. Kada je bio poslanik u Skupštini RS ispred DS, on je četiri godine primao apanažu na svoje ime za DS, koja to po zakonu prima kao parlamentarna stranka...nestalo mu para, pa osnovao paralelnu boračku.
ODGOVORITEMarkus
13.12.2017 10:56Vi koji lajete, vi koji pljujete da znate nešto drugo radili bi. Prepametni kompjuterski crvi....
ODGOVORITEdusanculi
13.12.2017 16:56Niko od njh nije vidio ili bar čuo kako biti u rovu, ili ići u proboj.
ODGOVORITE