PL BiH: Zrinjski po snijegu jači od Čelika u Zenici!

Jedini problem za Zrinjski u Zenici - snijeg! Utakmica u Doboju kod Kaknja je zvanično odgođena za sutra u 13 časova, dok je na "Bilinom polju" Zrinjski nakon početne nesigurnosti bez većih problema savladao Čelik.

Fudbal 09.12.2017 | 15:15
PL BiH: Zrinjski po snijegu jači od Čelika u Zenici!
Meč u Zenici je takođe bio pod znakom pitanja zbog obilnih padavina, ali su organizatori uspjeli da "osposobe" teren za igru.

Mostarski Zrinjski je polusezonu okončao sa tri vezana trijumfa i minimalno su do sutrašnjeg programa Premijer lige BiH lideri na tabeli, dok je Čelik vezao šest poraza i u nastavku sezone ih čeka grčevita borba za opstanak u društvu najboljih.

Zeničani su posljednji trijumf ostvarili 21. oktobra kada su na svom terenu savladali Borac.

Čelik - Zrinjski 1:3 
/Mahmutović 6 - Pezer 23, Handžić 40, Bilbija 54/

Čelik je u vođstvo doveo Mahmutović u 6. minutu, na opšte iznenađenje malobrojnih navijača u Zenici. O golu napadača Čelika će sigurno biti rasprave zbog mogućeg ofsajda.

Nažalost, samo deset minuta kasnije iskusni Ajdin Mahmutović se po teškom terenu povrijedio i morao napustiti igru. Njega je zamijenio lijevi bek Dino Ćemalović, koji je zbog nedostatka rezervnog napadača morao da igra u vrhu napada.

Ipak, nije se moralo dugo čekati na odgovor šampiona BiH.

Semir Pezer je poravnao rezultat u 23. minutu, kada se zaista lijepo snašao na teškom terenu i efektno pogodio.

Preokret Zrinjskog u prvom poluvremenu kompletirao je Haris Handžić u 40. minutu, nakon lijepe i brze akcije gostiju.

Već na startu drugog dijela Zrinjski je propustio dvije dobre prilike da "ubije" utakmicu, a treću šansu koju je pružila zadnja linija Čelika nije propustio Nemanja Bilbija.

Vjerovatno najboljeg napadača koji igra u Bosni i Hercegovini nesebično je uposlio Haris Handžić, a Bilbiji je ovo sigurno bio jedan od lakših golova koje je postigao u karijeri.

U drugom susretu današnjeg programa snage su trebali odmjeriti Mladost i Krupa, ali domaćini iz Doboj-Kaknja zbog obilnih padavina nisu uspjeli da osposobe teren za igru, a prema pravilima FS BiH mečevi se zbog vremenskih nepogoda odlažu za 24 časa.

Sastavi:

ČELIK: Karajbić, Udovičić, Jurković, Duvnjak, Popović, Pašalić, Mehić, Šabanović, Mahmutović, Duraković, Adilović T.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Handžić, Pezer, Stojkić, Todorović, Jamak, Katanec, Filipović, Bilbija.

Premijer liga BiH, 18. kolo

GOŠK - Sloboda 2:0
/Anković 22, Sušić 29/

Subota:

Čelik - Zrinjski 1:3
/Mahmutović 6 - Pezer 23, Handžić 40, Bilbija 54/

Mladost - FK Krupa - odloženo

Nedjelja:

Vitez - Sarajevo (13.00)
Borac - Široki Brijeg 
Željezničar - Radnik 16.30 

TABELA: Zrinjski 40 (+1), Željezničar 38, Široki Brijeg 35, Sarajevo 32, Krupa 30, Mladost 24, Radnik 24, Borac 21, GOŠK (+1) 17, Sloboda 16 (+1), Čelik 10 (+1), Vitez 7.

Izvor: mondo.ba

Komentari / 0

Ostavite komentar