Najava - Oprez: Real ranjiv, a Sevilja opasna!

Samo Marselo “preživeo”u zadnjoj liniji Kraljevskog kluba! Andalužani u najboljem mogućem trenutku stižu na gostovanje Real Madridu.

Fudbal 09.12.2017 | 15:00
Najava - Oprez: Real ranjiv, a Sevilja opasna!
Povetarac na stadionom "Santjago Bernabeu". Provejava - briga. Real Madrid sebi jednostavno ne sme da dozvoli još jedan kiks, jer bi Barselona mogla da mu odmakne na 10 ili 11 bodova razlika. A na sve to - u goste mu danas dolazi uvek neugodna Sevilja. U nikad gorem trenutku.

Naime, Zinedin Zidan ima velikih problema u igračkom kadru, pre svega u poslednjoj liniji koja će pretrpeti značajne izmene s obzirom na to da su Dani Karvahal i Serhio Ramos suspendovani, a Rafael Varan povređen. Još kad na sve to dodamo da i glavni Zidanov osigurač Kazemiro nije na raspolaganju - takođe zbog kartona - jasno je da bedem pred golom Kejlora Navasa neće biti tako čvrt.

A ako neko ume da napadne onda je to Sevilja, bez obzira na to što je poslednjih godina Bernabeu uglavnom bio začaran za Andalužane. Uzbuđenja je doduše uvek bilo, ali ne i previše iznenađenja: Sevilja je poslednji duel sa Realom u Madridu dobila još 2007. godine. Bilo je tada 4:3, a tih sedam golova nisu toliko izuzetak koliko potvrda da u sudarima ova dva kluba jednostavno ne može da bude dosadno. Iako rezultat, bar na "Bernabeu", uglavnom jeste bio: poslednjih 11 sudara pripala su Realu.

Ali svakoj seriji dođe kraj, a okolnosti daju za pravo Andalužanima da se nadaju da je ovo pravi trenutak. Puleni Zinedina Zidana moraju da se "čupaju" i da čekaju grešku Barselone na Madrigalu kako ne bi na Svetsko klupsko prvenstvo otišli sa prevelikim minusom. Jer čim se vrate, 23. decembra dakle, čeka ih El Klasiko sa Barselonom. U Madridu doduše. Biće to šansa da Real možda preokrene sezone. Prvi preduslov je ipak da savlada Sevilju.

Međutim, Betis je već na početku sezone pobedom u Madridu pokazao ranjivost Reala i Sevilja sigurno ima iste ambicije kao gradski rival koji je za klasu slabiji. Nadaju se u Berberi da je vreme za prekid crne serije na "Santijago Bernabeu", jer Real odavno nije bio u lošijoj formi.

Sevilja je podigla formu i u najboljem momentu ide na noge Madriđanima. Andalužani su pobedili na četiri od poslednjih pet mečeva u Primeri i čak se izjednačili sa Realom na četvrtom mestu na tabeli, a uz pobedu i neki povoljan rasplet na ostalim mečevima bi mogli da se domognu čak i druge pozicije. 

Kvalitet Berizovog tima je u tome da ne zavisi od pojedinaca kao što je to slučaj sa Realom, koji preskupo plaća cenu Ronaldovoj i Benzeminoj neefikasnosti. Čak 12 različitih strelaca je imala Sevilja u dosadašnjem delu sezone i ne zna se odakle preti veća opasnost.

Golovi su, može se reći, sigurica, a ko voli iznenađenja i velike kvote, neka proba iks.

Real Madrid (4-4-2): Navas - Ašraf, Naćo, Valjeho, Marselo - Kovačić, Modrić, Kros, Isko - Ronaldo, Benzema;
Sevilja (4-2-3-1): Sorija - Merkado, Kjer, Lengle, Eskudero - Pizaro, Banega - Sarabija, Vaskez, Nolito - Murijel.

Izvor: mozzartsport

Komentari / 0

Ostavite komentar