Najava, LŠ - kalkulacije, sastavi, suspenzije, povrede, tabele...
Sve što treba da znate pred večerašnje okršaje. . .
Fudbal 05.12.2017 | 18:00
Ali samo teoretski, bar kad su Junajted i Juve u pitanju. Atletiko je svoje šanse već ispustio u dvomeču sa Karabagom i sada se nada još jednom čudu Azerbejdžanaca. A ni to mu samo po sebi neće biti dovoljno.
Baš zato, fudbalska javnost većinski će pažnju usmeriti na duel Bajerna i Pari Sen Žermena. U prvom sudaru, pariski Sveci su demolirali šampiona Nemačke i uručili otkazKarlu Ančelotiju. Sada Jup Hejnkes traži osvetu. Bavarci umeju da budu surovi ako im se dozvoli, a sigurno je da nisu zaboravili onih 0:3 na Parku prinčeva.
I jedni i drugi su obezbedili zimu u elitnom društvu, Bajernu je za preuzimanje prvog mesta potrebna pobeda od četiri razlike kako bi žreb za osminu finala dočekali u povlašćenom društvu.
U istoj grupi sličan scenario traži i Anderleht koji se sa Seltikom bori za opstanak na evro sceni, odnosno u Ligi Evrope. Međutim, malo je verovatno da tim sa skorom 0-0-5 i gol-razlikom 1:17 može poput Feniksa digne iz pepela i obori na kolena "tvrde" Kelte.
Čelsi je u Grupi C osigurao prolaz, ali mu je za prvu poziciju potrebna pobeda nad Atletiko Madridom, pošto je trijumf Rome protiv Karabaga na Olimpiku sasvim izvestan. U taboru Jorgandžija je situacija više nego jasna - "trojka" na Stanford Bridžu i remi, odnosno poraz Rome protiv Karabaga...
Juventus je uz Romu jedan od fikseva večeri, pošto izlazi na megdan Olimpijakosu - koji je i pre poslednjeg kola završio evropsku epizodu - a ujedno i mora da slavi ukoliko ne želi da se "kocka" sa eventualnim čudom Sportinga u Barseloni.
Matematički gledano, interesantno bi moglo da bude u Grupi A, pošto se tri tima bore za dva mesta koja vode u osminu finala. Mančester Junajtedu je potreban bod protiv CSKA kako bi "zapečatio" prvu poziciju. Moskovljani imaju identičan broj bodova kao Bazel, ali i lošiji međusobni skor i gol-razliku, pa će dosta zavisiti od ishoda meča Bazel - Benfika na La Lužu. U svakom slučaju, najmanje jedan bod im je potreban za nadu... Ako bi i CSKA i Bazel pobedili, Armejcima bi za prolaz bila neophodna pobeda od tri gola, a za prvo mesto od čak pet. Junajted bi ispao samo ako bi izgubio sa sedam ili više golova. Poraz sa četiri gola razlige bi ga čak sačuvao na liderskoj poziciji.
LIGA ŠAMPIONA - 6. KOLO
(projektovani sastavi, povrede, suspenzije, tabele)
GRUPA A
20.45: MANČESTER JUNAJTED - CSKA
projektovani sastavi
Mančester Junajted: Romero - Darmijan, Lindelof, Blind, Šo - Mek Tominaj, Pogba - Mata, Mhitarijan, Rašford - Lukaku
CSKA: Akinfejev - Fernandes, Ignaševič, Berezucki, Nababkin - Kosonov, Kučaev - Džagoev, Golovin - Vitinjo
povrede:
Matić, Ibrahimović, Baili, Felaini, Kerik - Natčo, Šenjikov, A. Berezucki, Milanov
suspenzije:
/ - Vernblum
20.45: BENFIKA - BAZEL
projektovani sastavi
Benfika: Varela - Andre Almeida, Luizao, Žardel, Grimaldo - Fejsa, Pici, Samaris - Salvio, Himenez, Ćervi
Bazel: Vačlik - Suši, Akanji, Balanta - Lang, Džaka, Zufi, Petreta - Stefen, Oberlin, Eljunusi
povrede:
Ruben Dijaz - Vailati, Van Volfsvinkel
suspenzije: /
GRUPA B
20.45: BAJERN - PSŽ
projektovani sastavi
Bajern: Ulrih - Kimih, Humels, Boateng, Alaba - Martinez, Vidal, Toliso - Miler, Koman, Levandovski
PSŽ: Areola - Dani Alves, Tijago Silva, Markinjos, Kurzava - Rabio, Verati, Draksler - Mbape, Kavani, Nejmar
povrede: Bernat, Roben, Tijago, Roben - Tijago Mota
suspenzije: /
20.45: SELTIK - ANDERLEHT
Seltik: Gordon - Lusting, Šimunović, Bojata, Tirni - Forest, Armstrong, Braun, Sinkler - Mek Gregor - Dembele
Anderleht: Sels - Apija, Mbođi, Obradović - Trebel, Kums, Dendoker, Gerkens, Hani - Onjekuru, Teodorčik
povrede: Roben - Bomau, Nahar, Stančiju
suspenzije: /
GRUPA C
20.45: ROMA - KARABAG
Projektovani sastavi
Roma: Alison Beker - Florenci, Manolas, Facio, Kolarov - Najngolan, De Rosi, Strotman - El Šaravi, Džeko, Peroti
Karabag: Šehić - Medvedev, Junužada, Ržežničak, Gerijer - Garajev, Almeida, Mičel, Kvintana, Madatov - Ndlovu
povrede:
Karsdorp - Husejnov, Sadigov, Agoli
suspenzije:
Bruno Perez - Pedro Enrike
20.45: ČELSI - ATLETIKO MADRID
Projektovani sastavi
Čelsi: Kurtoa - Aspilikueta, Kristensen, Kejhil - Mozes, Kante, Bakajoko, Alonso - Fabregas, Azar - Morata
Atletiko Madrid: Oblak - Parti, Savić, Godin, Filipe Luiz - Koke, Gabi, Saul, Karasko - Grizman, Gameiro
povrede:
Luiz, Kenedi, Musonda - Huanfran
suspenzije: /
GRUPA D
20.45: OLIMPIJAKOS - JUVENTUS
Projektovani sastavi
Olimpijakos: Proto - Elabdelaui, Engels, Botija, Kutris - Roma, Žile - Pardo, Ođiđa, Seba - Đurđević
Juventus: Bufon - De Šiljo, Barzalji, Benatija, Aleks Sandro - Kedira, Pjanić, Matuidi - Daglas Kosta, Dibala - Iguain
povrede:
Emenike - Kjelini, Mandžukić (pod znakom pitanja), Bernardeski, Hevedes
suspenzije:
Dijego Figeiras - /
20.45: BARSELONA - SPORTING
Projektovani sastavi
Barselona: Silesen - Semedo, Pike, Vermalen, Dinje - Gomez, Roberto, Denis Suarez - Deolofeu, Alkaser, Mesi
Sporting: Patrisio - Pićini, Koates, Matje, Koentrao - Vilijam Karvaljo, Batalja - Želson, Fernandes, Akunja - Dost
povrede:
Umtiti, Dembele, Maskerano, Inijesta, Turan, Rafinja - Kabral
suspenzije: /
Izvor: mozzartsport
FOTO: Action Images
Komentari / 0
Ostavite komentar