PL BiH: "Fukare" slave, Čelik tone ka Drugoj ligi!

Navijači Slobode iz Tuzle proslavili 30. rođendan, dok je sumorna jesen premijerligaša iz Zenice nastavljena i u 17. kolu Premijer lige BiH.

Fudbal 04.12.2017 | 17:45
Fudbaleri zeničkog Čelika doživjeli su novi, 13. poraz u 17 odigranih kola Premijer lige BiH.

U posljednjem meču 17. runde bh. elite, Sloboda je pred domaćom publikom slavila ubjedljivo 3:0 (2:0).

Tuzlaci su dva pogotka postigli sa "bijele tačke" (Sulejman Krpić i Amer Osmanagić), dok je drugi gol, odnosno autogol, djelo prvotimca Čelika Aldina Šišića.

Već u četvrtom minutu zatresla se mreža gostiju. Mladi čuvar mreže Matej Marković skrivio je jedanaesterac, a Krpić precizno pogodio za 1:0.

Kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu, Tuzlaci su poduplali vođstvo, kada je Šišić nespretno reagovao i savladao svog čuvara mreže.

Kočanih 3.0 postavio je "rezervista" Osmanagić, koji je šest minuta nakon što je ušao u igru pogodio sa 11 metara.

Dodajmo da su ovom meču navijači Slobode, popularne "Fukare", proslavili 30. rođendan velikom bakljadom.

Par puta sa tribina stadiona "Tušanj" moglo se čuti "Druga liga", čime su navijači tuzlanskog tima dodatno gostima dosuli so na ranu...

SLOBODA - ČELIK 3:0 (2:0)

SLOBODA: Hadžić, Todorović, Krpić, Ordagić (76. Hairlahović), Grahovac (69. Osmanagić), Lazevski, Beganović, Mehmedagić, Ćulum, Smajić (81. Đorđilović), Ignjatović. Trener: Slavko Petrović.

ČELIK: Marković (23. Karajbić), Udovičić, Jurković, Duvnjak (46. Ćemalović), Popović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić (80. Šarić), Mahmutović, Duraković. Trener: Vinko Divković.