Čempionšip: To je derbi, to se mrzi!

Prečka dva puta spasila Plavce! Bez golova u okršaju komšija iz Birmingema.

Fudbal 29.10.2017 | 15:45
Malo je bolja bila Aston Vila danas u velikom derbiju Birmingema, ali nije imala sreće da terensku nadmoć kruniše pobedonosnim golom koji bi joj omogućio priključak sa vrhom tabele. Posle tvrdih 90 i kusur minuta nerešeno na Sent Endrjuzu - 0:0.

Prečka je bila danas saveznik domaćina Birmingem Sitija, a žaliće Stiv Brus i njegov stručni štab zbog dva velika promašaja u razmaku od samo dva minuta. Prvo je talentovani rezervista Dejvis samo tri minuta od ulaska u igru pogodio vrh gola u 77, a koji sekund kasnije i Žonatan Kođija je šutirao na isti način, sa istim ishodom.

Birmingem je probao u poslednjih deset minuta da na prepad iznenadi favorizovanog gosta, ali nije uspeo da stvori ozbiljnije šanse pred golom Vile. Poslednja prilika za goste otišla je u nepovrat u nadoknadi kada je iz slobodnog udarca preko gola neprecizno iz dobre pozicije šutirao Onomah.

Osim na terenu, zanimljivo je bilo i na tribinama gde su se navijači dva tima provocirali međusobno tokom celog meča. U jednom trenutku prvog poluvremena sijaset predmeta i flaša je poletelo ka fudbalerima Aston Vile, ali većih incidentata ipak nije bilo.

ENGLESKA 2 - 14. kolo