ITA: Šou Imobilea, "petarda" Lacija za vrh tabele!

Fudbaleri Lacija očekivano su lako savladali Beneveto 5:1, na gostovanju u 11. kolu Serije A.  IRRIDUCIBILI! Lacio nastavio da gazi rivale u Seriji A i igra prelep fudbal.

Fudbal 29.10.2017 | 15:00
Rimljani su meč rešili već u prvih 25 minuta serijom golova Bastosa, Imobilea i Marušića, od kojih su je dva asistirao Imobile, a njemu pogodak "namestio" Sergej Milinković-Savić.

Domaćin smanjuje zaostatak u desetom minutu nastavka preko Lazara, ali Lacio u poslednjih 15 minuta stiže do još dva gola, preko Parola i Nanija, uz treću asisteciju Imobilea.

Imobile je mogao da stigne i do drugog pogotka, ali mu je Brinjoli odbrani opasan šut sedam minuta pre kraja susreta. On je prvi strelac i asistent Kalča sa 14 pogodaka i šest proigravanja.

Lacio je pobedio peti put u nizu u Seriji A, a sedmi u svim takmičenjima, za poravnanje na vrhu tabele sa Napolijem i Juventusom, bar na nekoliko sati.

S druge strane, Benedeto je poražen i 11 put u svojoj debitantskoj sezoni u Seriji A, jedini je tim bez ijednog boda posle 11 kola.

Činjenica je da je Benevento verovatno najgora ekipa koja je kročila u Seriju A u poslednjih desetak godina, što pokazuje i njihov skor na ligaškoj tabeli, ali komplimenti ovog popodneva moraju da odu na račun sjajne ekipe Lacija, koja je nastavila da gazi na Čizmi i slavila sa velikih 5:1.

Rimski Nebeskoplavi upisali su novu pobedu, osmu uzastopnu u svim takmičenjima, a kako trenutno igraju teško da im i mnogo kvalitetniji rivali mogli da im pruže veliki otpor. Lacio je nepobediv, nepokolebljiv, kako vam draže (Irriducibili je naziv njihove glavne navijačke grupe), a sedmi put na poslednjih osam utakmica ovog tima došao je tip 3+.

Danas je mogao da ih da osam, devet, deset, bez preterivanja, koliko treba, ali je svesno povukao ručnu u 23. minutu nakon što je Adam Marušić povisio na 3:0. Prethodno su Brazilac Bastos posle kornera i magični Imobile (dao 14. gol u Seriji A) doneli Laciju lagodnu prednost.

Simone Inzagi je ostvario primarni cilj i upisao novu pobedu koja je rimski tim lansirala u vrh tabele na deobu sa Napolijem i Juventusom (imaju po 28 bodova), pa je ubrzo u drugom poluvremenu izveo iz igre našeg Sergeja Milinkovića Savića, asistenta kod drugog gola Imobilea.

Počasni pogodak Ašrifa Lazara u 55. samo je razljutio Rimljane koji su dotukli užasne Veštice pogocima Parola i Nanija u završnici utakmice. Eto, i legendarni Portugalac je postigao danas prvenac u nebeskoplavom dresu kojim je potvrdio da će biti pravo pojačanje kada uđe u formu.

Što se tiče Beneventa, njima ni promena trenera ništa danas nije donela. Oni su trenutno najgori tim u ligama petice sa svih 11 poraza iz isto toliko utakmica.