POR: Porto siguran u gradskom derbiju!

Prvo kroz noge, pošalješ ga lepo po ljubičice, pa onda lagana egzekucija! Porto siguran! Vensan Abubakar zlata vredan za Zmajeve - 0:3.

Fudbal 29.10.2017 | 10:00
Porto jaše na prvom mestu Primeire! Nije bilo nimalo lako igračima Serđa Konseisaa na gostovanju Boavisti, ali su uspeli da izvuku tri boda i dobiju - na kraju se ispostavilo - s 3:0 (0:0).

Za to je najzaslužniji Vensan Abubakar. Postigao je prvi gol na utakmici pogotkom u 50. minutu.

Gol nije bio nešto spektakularan, ali je potez kojim je Abubakar počeo akciju bio jako lep. Probacio je protivničkom igraču loptu kroz noge tako da je ovaj seo na teren. Potom se sve odvilo da Abubakar zada poslednji udarac Boavisti.

Samo radovanje je pokazalo koliko je ovo bio važan pogodak.

Potom je i Marega bio precizan u 81. minutu i tada je otklonio svaku nedoumicu. So na ranu Boavisti sipao je Brahimi u 86. minutu.

Porto sa ova tri boda ima 28 na svom kontu. To je dva više od Sportinga iz Lisabona, i pet više od Benfike.

Boavisti je ovo drugi poraz na poslednjih pet mečeva.

PORTUGAL 1 - 10. KOLO