ŠPA: Atletiko teško do bodova, Real lako!

Ekipa Atletiko Madrida pobedila je sa 1:0 Seltu u devetom kolu španske Primere. Sa Simeoneom, post ne traje predugo! Atletiko slavio na svom omiljenom gostovanju - u Vigu. Dmitrović nije mogao protiv jakog Real Madrida! Fudbaleri Real Madrida savladali su Eibar - 3:0 (2:0).  Leganes navukao pancir - 487 minuta bez primljenog gola! U leđa gledaju i Sevilja, Viljareal. . . ! Na Butarkeu savladan i Atletik Bilbao!

Fudbal 23.10.2017 | 09:00
Izabranici Dijega Simeonea branili su se tokom većeg dela utakmice i na kraju su svojom prepoznatljivom igrom došli do sva tri boda.

Selta je bila opasnija po gol, ali domaći igrači nisu uspeli da ubace loptu u mrežu, a imali su dosta pokušaja.

Igrači Selte šutnuli su čak 19 puta na gol Oblaka, od čega je osam išlo u okvir gola, dok su na drugoj strani Madriđani šutnuli samo četiri puta, od čega je jedan bio pravi.

Kevin Gameiro je u 28. minutu uspeo da postigne jedini pogodak, kada je posle kornera dobro reagovao i smestio loptu u mrežu.

Selta je imala čak i 67 odsto poseda, ali stil Atletiko Madrida opet je presudio.

"Jorgandžije" su zabeležile peti trijumf, dok je Selta upisala četvrti poraz.

Od kada je Dijego Simeone na klupi Atletiko Madrida, "jorgandžijama" se nije dogodilo da vežu pet utakmica bez pobede. Toga neće biti i ove sezone, pošto je posle tri remija i jednog poraza upisana "trojka" u Vigu.

Atletiko je na svom omiljenom gostovanju savladao Seltu 1:0, pogotkom Kevina Gameira u 28. minutu posle centaršuta iz kornera i smušene reakcije odbrane domaćeg tima.

Madriđanima je to bila 22 pobeda u Vigu, pa je Selta tim protiv kojeg su najčešće slavili na starni u Primeri.

Zanimljivo, pogodak Gameira je prvi za "jorgandžije" ove sezone posle kornera, što je nekada bilo najjače oružje ekipe Dijega Simeonea.

Dmitrović nije mogao protiv jakog Real Madrida! Fudbaleri Real Madrida savladali su Eibar u devetom kolu Primere - 3:0 (2:0).

'Kraljevići' su poveli autogolom Paula Oliveira u 18. minutu meča.

Deset minuta kasnije Marko Asensio je povećao prednost na asistenciju Iska i sa dva gola prednosti ekipa Zinedina Zidana je otišla na odmor.

U nastavku meča, Madriđani su nastavili dominaciju na svom terenu,a konačan rezultat postavio je Marselo, posle preciznog pasa koji mu je uputio Karim Benzema. Na golu Eibara je branio srpski igrač Marko Dmitrović, koji nije uspeo da zaustavi nalet Madriđana.

Real je vezao četvrtu pobedu i nalazi se na trećem mestu sa 20 bodova, dok je Eibar 16. sa sedam.

Fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na peto mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Klaudio Buve u 54. minutu.

Leganes je posle serije dobrih rezultata peti na tabeli sa 17 bodova, a ekipa je, kao i prvoplasirana Barselona, primila samo tri gola u prvenstvu. Leganes, međutim, ima jedan od slabijih napada u prvenstvu, pošto je postigao osam golova u devet utakmica.

Atletik Bilbao je pretrpeo četvrti poraz u prvenstvu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 11 bodova.

Leganes navukao pancir - 487 minuta bez primljenog gola! U leđa gledaju i Sevilja, Viljareal...! Na Butarkeu savladan i Atletik Bilbao.

Epitet “hit sezone“ nećemo da iskoristimo, jer Valensijina igra previše je lepa da bismo joj oduzeli taj status. Ali ako se od Slepih miševa bar nešto i očekivalo, pred početak sezone u Primeri niko nije mogao ni da pretpostavi da će Leganes navući pancir i postati “tim koji treba pobediti“. Izabranici Asjera Garitana nastavili su sa iznadprosečnim partijama i na svom “Butarkeu“ preslišali i Atletik Bilbao - 1:0.

I peta utakmica uzastopce na kojoj je granitna odbrana Leganesa sačuvala mrežu netaknutom. Poslednji gol, onaj na gostovanju kod Eibara, Legionari su primili pre 487 minuta. Posao u ofanzivi završio je Klaudio Buve, svojim drugim pogotkom u sezoni što nije uopšte loš učinak imajući u vidu da ih je u ovih devet ligaških kola Leganes postigao svega osam!

Ali odbrana je toliko uigrana da mu je i tih osam bilo dovoljno za čak pet pobeda, a uz dva remija i za peto mesto na tabeli Primere, ispred mnogo većih španskih klubova kakvi su Sevilja, Viljareal ili Betis.

Uostalom, i Bilbao je gigant u odnosu na Leganes, ali se raspao po odlasku Ernesta Valverdea u Barselonu. Hoze Anhel Ziganda mnogo priča, ali nema rezultate da potkrepi svo to razmetanje. Da nije bilo golmana Kepe možda bi Baski večeras pretrpeli i teži poraz. Kao da su to i želeli. Taj Boveov gol bio je posledica jeftino izgubljene lopte Mikela San Hozea zbog koje su teoretičari zavere počeli da veruju u nekakvu pobunu Leganesova ekipe protiv Zigande.

Mala napomena za kraj, Darko Brašanac je za Leganes igrao od 85. minuta.