''Srpski uragan'' u španskoj Segundi!

Malbašić i Šćepović po dva, Lekić probio led! Raspucani srpski internacionalci. . .

Fudbal 08.10.2017 | 10:15
Srpski fudbaleri u potpunosti su obeležili dan u španskoj Segundi, ali i kompletno osmo kolo. Po dva puta u strelce su se upisali Stefan Šćepović i Filip Malbašić, dok je prvenac u ovoj sezoni upisao Dejan Lekić.

Šćepović je bio najzaslužniji za pobedu svog Hihona protiv Sevilje B (3:0), ali je mogao da zabeleži i het-trik da nije promašio jedanesterac u 17. minutu. Sporting je na ovoj utakmici promašio dva udarca sa bele tačke, pošto je u nadoknadi vremena sa kreča bio neprecizan Karlos Kastro.

Publika na Tenerifama je polako počela da se upoznaje sa igračkim kvalitetima Filipa Malbašića. Doskorašnji ofanzivac Vojvodine postogao je dva pogotka u pobedi svog tima nad Himnastikom i doveo Tenerife do visoke pozicije pet na tabeli.

Dejan Lekić je konačno probio led u dresu Reusa i postigao prvenac u dresu novog kluba. On je u 19. minutu iskoristio veliki grešku gostujuće odbrane i doveo domaći tim u vođstvo, ali je to bilo dovoljno samo za jedan bod.